Ogromny pożar w Ołpinach. Płonęła hala produkcyjna

16 kwietnia 2021
Publikacja: 112

W czwartkowe popołudnie 15 kwietnia 2021 roku, po godzinie 15.00 wybuchł ogromny pożar w miejscowości Ołpiny w gminie Szerzyny. Ogień pojawił się w zakładzie przetwórstwa drzewnego. Dodatkowo istniało zagrożenie, że płomienie obejmą także sąsiednie dwa budynki. Do działań zostały zadysponowane jednostki OSP z terenu gminy Szerzyny, OSP Ciężkowice, OSP Gromnik oraz zastępy z PSP Tarnów – w sumie w działaniach wzięło udział 13 zastępów straży pożarnej.

Sytuacja na miejscu pożaru była poważna, ratownicy w pierwszej kolejności skupili się na obronie tych budynków, które nie były objęte pożarem, jednak istniało zagrożenie, że ogień zacznie je trawić. Duże zadymienie, jakie panowało na miejscu pożaru spowodowało, że strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Aby dotrzeć do płonących elementów wewnątrz budynku konieczna była jego rozbiórka. Miejsce pożaru było systematycznie przelewane wodą, a w pracach rozbiórkowych pomagała koparko – ładowarka.

Spaleniu uległa znaczna część hali produkcyjnej wraz z wyposażeniem oraz gotowymi wyrobami drzewnymi. Płomienie strawiły także samochód osobowy. Straty są więc ogromne. Warto nadmienić jednak, że część hali, która płonęła oraz pozostałe dwa budynki udało się uratować i zapobiec ich spaleniu.

Warty podkreślenia jest fakt, że strażacy mogli liczyć na ciepły posiłek oraz ciepłą herbatę, które pozwoliły zregenerować siły stracone w walce z płomieniami.

Zdjęcia: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl