Ostatni tydzień listopada w strażackich statystykach

29 listopada 2020    
Publikacja: 112

Kończący się właśnie tydzień był niezwykle pracowity dla strażaków z terenu Pogórza.

WTOREK 24 LISTOPADA

Przed południem jednostka OSP KSRG Ciężkowice udała się do miejscowości Siekierczyna, gdzie zadaniem druhów było usunięcie złamanego drzewa, które groziło powaleniem. W działaniach brał udział jeden zastęp z ciężkowickiej jednostki.

ŚRODA 25 LISTOPADA

Wyczuwalny zapach spalonego plastiku zaniepokoił mieszkańców budynku wielorodzinnego na ulicy Wołowej w Tuchowie. Po godzinie 18.30 do działań zadysponowane zostały jednostki OSP KSRG Tuchów oraz PSP Tarnów – posterunek JRG 2 w Siedliskach. Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia potwierdziły się informacje o wyczuwalnym zapachu spalonego plastiku na korytarzu w budynku wielorodzinnym. Urządzenia pomiarowe nie wykazały jednak niebezpiecznych stężeń. Po ustaleniu lokalu, w którym prawdopodobnie doszło do zdarzenia, strażacy razem z patrolem policji weszli do niego. W środku znaleziony został nadpalony termowentylator. Urządzenie zostało wyniesione na zewnątrz, a pomieszczenie wywietrzone.

CZWARTEK 26 LISTOPADA

Około godziny 12.30 na drodze wojewódzkiej nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej doszło do kolizji trzech pojazdów: dwóch osobowych oraz jednego dostawczego. W zderzeniu tym, żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń. Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne, który wyciekły z rozbitych pojazdów. W czasie prowadzonych działań ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. W działaniach brały udział jednostki straży pożarnej z OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP KSRG Tuchów oraz PSP Tarnów – posterunek JRG 2 w Siedliskach. Swoje czynności na miejscu zdarzenia wykonywali także funkcjonariusze Wydziału Drogowego Policji z Tarnowa.

PIĄTEK 27 LISTOPADA

Był to najbardziej pracowity dzień w mijającym tygodniu.

Po godzinie 16.30 w Ciężkowicach rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Zastęp z OSP KSRG Ciężkowice udał się alarmowo na ulicę Kościuszki. Zgłoszenie dotyczyło palącej się sadzy w przewodzie kominowym. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji nie stwierdzono zagrożenia, ani żadnych oznak pożaru.

Natomiast o godzinie 20.35 po raz kolejny tego dnia rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej w Ciężkowicach. Tym razem strażacy Z OSP KSRG Ciężkowice wyjechali do miejscowości Tursko, gdzie wybuchł pożar sadzy w kominie. Do akcji gaśniczej zadysponowany został również zastęp JRG 2 Tarnów – posterunek Siedliska. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu pożaru, rota wyposażona w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpiła do działań. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnic proszkowych. Budynek został sprawdzony przy pomocy detektora wielogazowego, a temperatura komina kamerą termowizyjną.

Kilkanaście minut później, tym razem w Tuchowie na ulicy Rolniczej, także doszło do pożaru sadzy. W działaniach brała udział jednostka OSP KSRG Tuchów.

SOBOTA 28 LISTOPADA

W Bobowej na ulicy Grunwaldzkiej doszło do potrącenia osoby przez samochód osobowy. Zdarzenie to miało miejsce już po zmroku, około godziny 16.30, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 981. Potrącona osoba została zabrana do szpitala. W działaniach brał udział zastęp z OSP KSRG Bobowa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

NIEDZIELA 29 LISTOPADA

Przed godziną 16.00 w Filipowicach (gmina Zakliczyn) doszło do zdarzenia w udziałem pojazdu osobowego, który swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Osoba podróżująca, opuściła pojazd o własnych siłach i nie wymagała hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy oraz odpięli akumulator w pojeździe biorącym udział w zdarzeniu. Na miejscu zdarzenia działały jednostki straży pożarnej z OSP KSRG Filipowice oraz JRG 2 Tarnów – posterunek Siedliska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Źródło: OSP KSRG Ciężkowice, OSP KSRG Tuchów, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP KSRG Filipowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl