Podróż jednośladem zakończona w rowie. Dwie osoby z urazami

12 kwietnia 2021
Publikacja: 112
W zakończony właśnie weekend wiosenna pogoda sprzyjała miłośnikom podróży jednośladami. Niestety dla dwójki osób podróżujących przez Kowalową w gminie Ryglice, przejażdżka nie zakończyła się pozytywnie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 11 kwietnia po godzinie 14 w miejscowości Kowalowa. Kierujący motocyklem, 55-letni mężczyzna, jadąc wraz z pasażerem, na łuku drogi utracił panowanie nad motocyklem i wypadł z jezdni do rowu – czytamy na stronie KMP Tarnów.
Zdarzenie okazało się poważne w skutkach. Kierujący motocyklem doznał złamania ręki oraz nogi, a podróżująca wraz z nim kobieta złamania kręgosłupa i żeber. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala im Św. Łukasza w Tarnowie. Na szczęście, pomimo doznanych obrażeń, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Okoliczności tego zdarzenia, jak również jego przyczyny zostaną wyjaśnione w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego w tarnowskiej komendzie miejskiej.
W działaniach brali udział strażacy z OSP Kowalowa oraz JRG 2 Tarnów, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, a także 2 patrole Policji.
Tarnowscy Policjanci apelują:
Wiosna dopiero się zaczęła. Przez najbliższych kilka miesięcy motocykliści będą obecni na drogach. Pamiętajmy, aby z wolnego czasu i ładnej pogody korzystać w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ruchu drogowego, ważny jest również zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne swoich bliskich, a także innych osób.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia: KMP Tarnów, OSP Kowalowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl