Podsumowanie weekendu sylwestrowo-noworocznego

03 stycznia 2022    
Publikacja: m@c

Bez wypadków i 7 kolizji odnotowali tarnowscy policjanci podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców i jednego „pirata”, pędzącego w mieście powyżej 50 km/h. Kilka godzin po północy w Tarnowie przy ul. Targowej został zatrzymany do kontroli drogowej osobowe audi. Jego kierowca, 42-letni mieszkaniec Tarnowa miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila. W drugim dniu nowego roku w Charzewicach, 37-latek z powiatu tarnowskiego, kierując osobowym fordem, został zatrzymany przez policjantów z Wojnicza, a w wydychanym powietrzu miał, bagatela 2,8 promila.

W obu przypadkach zostały wszczęte postępowania w związku z naruszeniem kodeksu karnego. Mężczyznom grozi do 2 lat pozbawienia wolności, 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna w wysokości 5000 złotych. Utratą prawa jazdy i mandatem karnym został ukarany zawodowy kierowca, który 2.01.br. prowadził zestaw pojazdów (samochód ciężarowy wraz z naczepą). W rejonie węzła Brzesko został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Podczas kontroli okazało się, że wykonuje przewóz drogowy na podstawie karty innego kierowcy. Oszukiwanie tachografu skończyło się dla kierowcy utratą prawa jazdy, zatrzymaniem cudzej karty kierowcy i mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Pierwszą osobą, która utraciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w terenie zabudowany jechała z prędkością 106 km/h. Utraciła ona prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a policjanci nałożyli dodatkowo grzywnę w formie mandatu karnego, zgodnie z nowym taryfikatorem w wysokości 1500 złotych.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl