Powiatowy Finał Gimnazjady w Piłce Koszykowej Dziewcząt w Gromniku

10 marca 2015
Publikacja: Paweł Hołda

2015.2

Ważnym wydarzeniem sportowym w Zespole Szkół w Gromniku, był finał powiatowy Gimnazjady Młodzieży dziewcząt w koszykówce, który odbył się 04.03.2015 r. Trzeba przyznać, że dotarcie do najlepszej czwórki w powiecie nie jest łatwe. Dziewczyny z Gromnika, które przygotowywały się pod kierunkiem P. Agnieszki Smagacz,  musiały najpierw wygrać mistrzostwa gminy. Zwycięstwo z Siemiechowem po dwóch dogrywkach zadecydowała o awansie do półfinału powiatowego. Tam czekały już mistrzowskie drużyny, z południa powiatu tarnowskiego. I również ten etap był dla gimnazjalistek z Gromnika szczęśliwy, gdyż po wygranej, w decydującym meczu z drużyną z Pleśnej (10:9), awansowały do wąskiego grona najlepszych koszykarek w powiecie tarnowskim.

Zespół Szkół w Gromniku był gospodarzem finału powiatowego, w którym spotkały się drużyny Tuchowa, Niedomic, Lisiej Góry i Gromnika. Po pełnych zaciętości i emocji spotkaniach zdecydowanie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Gimnazjum Publicznego w Tuchowie. Na drugim miejscu uplasowały się koszykarki z Lisiej Góry. Natomiast najniższy stopień podium zajęły niezmiernie szczęśliwe dziewczyny z Gromnika, które dostarczyły kibicom sporo emocji, gdyż w decydującym o zdobyciu medali meczu, pokonały szkołę z Niedomic – 19:17. Czwarte miejsce przypadło wspomnianej reprezentacji z Niedomic. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Izabela Jeleń Z Gimnazjum Publicznego w Tuchowie.

Słowa podziękowania należą się dla Dyrektora Zespołu Szkół w Gromniku P. Ewy Białkowskiej, która przyjęła uczestników gorącym posiłkiem. Puchary i medale dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Impreza okazała się dużym sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym, co podkreślali zgodnie wszyscy uczestnicy zawodów.