Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach z wizytą u Premierów RP w Warszawie

25 marca 2021    
Publikacja: REDAKCJA

Jakie są potrzeby ciężkowickiego samorządu? To główny temat rozmów, przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu w Warszawie przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michała Koralika z premierem Mateuszem Morawieckim oraz wicepremierem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. 

Spotkanie zorganizowane przez posła Wiesława Krajewskiego miało na celu przybliżenie władzom centralnym aktualnych potrzeb gminy Ciężkowice. Podczas rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim nakreślono perspektywy realizacji programów rządowych na ternie gminy Ciężkowice (tj. Żłobek, czy Mieszkanie+) oraz omówiono możliwy zakres pomocy finansowej dla gminy w ramach kolejnej tarczy antykryzysowej.

Jak powiedział nam przewodniczący Michał Koralik, duża część rozmowy dotyczyła inwestycji gminnych – rozmawialiśmy między innymi o sfinansowaniu odwiertu wody mineralnej w Ciężkowicach, środkach na remont amfiteatru w Ciężkowicach i budowę w jego okolicy nowego parkingu, a także o możliwości pokrycia z tarczy antykryzysowej wkładu własnego na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Jastrzębi.

W trakcie wizyty w stolicy przewodniczący Koralik oraz poseł Krajewski spotkali się także z wicepremierem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Uczestnicy spotkania rozmawiali o wizji rozwoju gminy Ciężkowice.

Z premierem Jarosławem Kaczyńskim rozmawialiśmy długo, okazało się bowiem, że dobrze zna nasze tereny i doskonale orientuje się również w naszych potrzebach. Jako przewodniczący Rady Miejskiej przedstawiłem aktualne największe wyzwanie, przed którym stoi ciężkowicki samorząd, a mianowicie wyszukanie dodatkowego źródła finansowania brakujących 3,5 mln złotych na budowę ścieżki w koronach drzew. Tyle bowiem wynosi różnica pomiędzy najtańszą ofertą złożoną w przetargu a kwotą zabezpieczoną w budżecie gminy na ten cel. Przypomnę, że to zadanie jest częścią większego projektu, w ramach którego wybudowano Park Zdrojowy i budowane jest Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Bez dodatkowych pieniędzy nie dokończymy całej inwestycji i nie rozliczymy projektu. – podsumował przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach.

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl