Spotkanie autorskie z Tadeuszem Płużańskim w Ciężkowicach

28 lutego 2018    
Publikacja: CKiP

26 lutego w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach miało miejsce spotkanie autorskie z Tadeuszem Markiem Płużańskim, zorganizowane w ramach Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które poprzedziło tożsame spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach.

Tadeusz Marek Płużański jest synem profesora Tadeusza Płużańskiego (1920-2002) – Żołnierza Wyklętego, bliskiego współpracownika rotmistrza Witolda Pileckiego.  Jako historyk specjalizuje się w historii Polski powojennej. Jest założycielem i prezesem Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce.

Jako publicysta udziela się m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, „Najwyższym Czasie!”, „Naszej Polsce”, „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej Codziennie” i „Gazecie Polskiej”. Jest autorem książek „Bestie. Mordercy Polaków”, „Oprawcy. Zbrodnie bez kary”, „Bestie 2”, „Lista oprawców”, „Moje spotkania z bestiami”, „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy”, „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych”, które można było nabyć w muzeum.

Spotkanie, poświęcone tematowi Żołnierzach Niezłomnych, przepełnione było informacjami o losach zagorzałych działaczy podziemia antykomunistycznego – żyjących oraz tych zmarłych i pomordowanych, a także stanowiło swoisty apel, aby pamiętać i dążyć do odkłamania historii i przywrócenia honorów poległym za naszą wolność.

 

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl