Święta Bożego Narodzenia w strażackich statystykach

27 grudnia 2021    
Publikacja: 112

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były pracowite dla strażaków z terenu Pogórza. W pierwszym dniu świąt doszło do trzech zdarzeń, w których jednostki OSP jak i PSP podejmowały interwencje.

Do pierwszego „świątecznego” zdarzenia doszło po godzinie 8.00 w Chojniku. W jednym z budynków mieszkalnych panowało duże zadymienie w kotłowni. Jak się okazało jego powodem był pożar składowanych materiałów opałowych w pobliżu pieca. W działaniach udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej – 2 zastępy OSP Gromnik oraz po jednym zastępie z OSP Chojnik i PSP Tarnów.

W godzinach popołudniowych na drogach regionu panowały ciężkie warunki drogowe. Doszło wtedy do dwóch zdarzeń drogowych.

Pierwsze z nich miało miejsce w Zawadzie Lanckorońskiej w gminie Zakliczyn. Wzięły w nim udział 2 samochody osobowe. W działaniach ratunkowych wzięły udział zastępy straży pożarnej z OSP Zakliczyn oraz PSP Tarnów, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także Policja.

 

 

Do kolejnego zdarzenia na drodze doszło około godziny 17.00 na drodze wojewódzkiej numer 977 w Bogoniowicach. Tam pojazd osobowy znalazł się poza jezdnią. Samochodem podróżowały dwie osoby – kobieta oraz dziecko. Na szczęście nie odniosły one obrażeń. W działaniach udział wzięły zastępy z OSP Ciężkowice oraz PSP Tarnów, a także partol Policji.

W tym miejscu godna pochwały jest postawa jednego z kierujących, który pomógł osobom biorącym udział w tym zdarzeniu.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl