Święto wsi Jastrzębia

01 sierpnia 2022    
Publikacja: Aneta Adamczyk

Chociaż aura nie do końca sprzyjała, nikomu to nie przeszkadzało, by licznie przybyć na święto wsi Jastrzębia. Impreza rozpoczęła się od krótkiego przemówienia burmistrza gminy Ciężkowice Stanisława Kuropatwy, który w kilku słowach zarysował jak będzie w przyszłości wyglądać miejsce, w którym święto się odbywało. Przypomnijmy, że w ramach środków z „Polskiego Ładu” na Polu Biwakowym ma powstać nowy funkcyjny budynek, ale o tym będziemy jeszcze informować, tymczasem wróćmy do tego co się działo.

Na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Mali Jastrzębianie”, który przdstawił program pokazujący, jak to kiedyś prano ubrania, oraz szereg tańców i piosenek z naszego regionu. Następnie wystąpił zespół „Pogórzanie” z Gorlic. Na scenie zaprezentowała się również Kobieca Grupa Śpiewacza KGW z Bruśnika. Po tych występach nastąpiła mała zmiana klimatu muzycznego, w który wprowadzili nas Heligoniści z Zakliczyna oraz Kapela Podwórkowa „Gulony” z Zakliczyna. Na koniec występów artystycznych nie mogło zabraknąć kapeli „Pogórzanie” z Jastrzębi. Impreza  zakończyło się zabawą taneczną, którą zapewnił zespół „Oktawa” z Jastrzębi i „Zgrany Band” z Łososiny Dolnej.

Święto wsi Jastrzębia to tradycja miejscowości, odbywa się corocznie od 1995 roku i zawsze licznie gromadzi mieszkańców i turystów, którzy przy dźwiękach ludowej muzyki mają chwilę wytchnienia od prac sezonowych i okazję do spotkania i podtrzymania znajomości.

skrót:

pełna fotorelacja:

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl