Umowa na budowę Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach podpisana!

21 września 2020    
Publikacja: REDAKCJA
Na tę wiadomość czekali mieszkańcy i sympatycy Gminy Ciężkowice od dawna. 21 września 2020 roku burmistrz gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Doroty Popieli i obecności przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Koralika podpisał umowę na budowę Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej (MCEE) w Ciężkowiach.
 
W wyniku ogłoszonego przetargu wykonawcą robót została lokalna firma – „Jan Marek Stanuch” z siedzibą w Ciężkowicach. MCEE zostanie wybudowane za 8 477 059,73 zł, z czego aż 85% nie obciąży gminnego budżetu, ponieważ stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś. 6 Dziedzictwo regionalnej, Działanie 6.2 Ochrona różnorodności biologicznej. Mało tego, znaczna część wkładu własnego, decyzją radnych, zostanie pokryta z dofinansowania przyznanego Gminie Ciężkowice w ramach walki z COVID-19.
 
Według podpisanej dzisiaj umowy wykonawca ma dwa lata na realizację inwestycji – do końca września 2022 r.
 
Nowy budynek powstanie w miejscu dzisiejszego parkingu, pomiędzy parkiem a amfiteatrem letnim. Budynek będzie połączony przewiązką (nad drogą) z istniejącym Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.
 
Powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie 1290,15 m2, a powierzchnia całkowita przekroczy 2 tysiące m2.
 
W budynku MCEE znajdą się liczne ścieżki edukacyjne, pracownie i ekspozycje, oraz pokaźna sala widowiskowa z zapleczem scenicznym. Wszystko to naszpikowane nowoczesną elektroniką i multimediami z bezpośrednim dostępem do uniwersyteckich zasobów.
 

Zdjęcia: Justyna Ornat

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl