W Rzepienniku Marciszewskim powstanie sala gimnastyczna

02 lipca 2022    
Publikacja: REDAKCJA

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe stało się faktem. W dniu 22 czerwca 2022r. przy szkole podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim miało miejsce symboliczne wbicie łopaty przed inwestycją, jaką będzie budowa sali gimnastycznej. Obiekt ten był bardzo wyczekiwany przez uczniów i mieszkańców wsi, gdyż po reformie oświaty i powstaniu ośmioletniej szkoły budynek stał się zbyt ciasny. Mała salka gimnastyczna nie spełniała wymogów i oczekiwań uczniów, a lekcje wychowania fizycznego odbywały się w trudnych warunkach. Nowa sala będzie miała wymiary 24x12m i w pełni zadowoli oczekiwania uczniów i lokalnej społeczności. Dzięki tej inwestycji będzie również możliwość utworzenia dwóch klasopracowni w miejscu obecnej sali gimnastycznej. Jest to istotne, gdyż był spory problem z rozplanowaniem rozkładu zajęć.

W wydarzeniu wzięli udział: Wójt Gminy Gromnik P. Bogdan Stasz, wykonawcy – przedstawiciele firmy „IMBUD” – P. Jerzy i Jarosław Gajdosz, pracownicy urzędu gminy odpowiedzialni za inwestycje: P. Anna Słowecka i P. Dawid Sobczyk, radny wsi Rzepiennik Marciszewski P. Czesław Cudek, sołtys wsi P. Stanisław Cudek oraz dyrektor szkoły P. Celina Kwaśna wraz z nauczycielami.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji a w szczególności dla: posła na sejm RP pana Wiesława Krajewskiego, Wójta Gminy Gromnik pana Bogdana Stasza, radnego gminy Gromnik a zarazem wsi Rzepiennik Marciszewski pana Czesława Cudka, dyrektor szkoły pani Celiny Kwaśnej, radnego Gminy Gromnik pana Bronisława Kucharzyka oraz pana Zbigniewa Gotfryda.

Koszt inwestycji wyniesie 2 200 359,84zł z czego 1 500 000 będzie dofinansowane w ramach programu „Polski Ład”. Koniec budowy przewidziany jest na luty 2024 roku.

 

Autor: Edward Cudek

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl