Ważne obrady Rady Miejskiej w Ciężkowicach tuż po świętach

22 grudnia 2019    
Publikacja: Piotr Rutka

fot. arch.

Tuż po świętach, bo już 27 grudnia 2019 r. w Ciężkowicach odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znajdzie się kilka ważnych punktów. Jednym z nich jest głosowanie nad zgłoszoną przez radnego Andrzeja Burnusa, w imieniu klubu radnych PiS i radnych wspierających, autoporawką do projektu budżetu gminy na 2020 rok.

Autopoprawka zwiększa wydatki między innymi na zakup auta strażackiego do OSP Ciężkowice (200 tyś. zł), drogi we wszystkich miejscowościach (150 tyś. zł), budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią przy SP nr 2 w Jastrzębi (90 tyś. zł), wykonanie szamba przy SP w Bruśniku (60 tyś. zł), czy też na wykonanie oświetlenia świątecznego na ciężkowickim rynku (30 tyś. zł). Niestety coś za coś, aby sfinansować te cele uchwałodawca zaproponował między innymi zwiększenie deficytu o 115 tysięcy złotych, uszczuplenie budżetu Centrum Kultury o ponad 100 tysięcy złotych, zwiększenie dochodów z podatku mieszkaniowego o 80 tysięcy złotych oraz zmniejszenie dopłat do miejskiej wody i ścieków o 230 tysięcy złotych, co może oznaczać podwyżki dla sporej części mieszkańców. 

Kolejnym ważnym punktem ma być głosowanie nad odwołaniem dotychczasowego skarbnika gminy Wojciecha Skrucha, który początkiem grudnia wygrał konkurs na prezesa zarządu spółki komunalnej „Dorzecze Białej”. Oficjalny komunikat w tej sprawie dostępny jest na stronie internetowej spółki pod adresem: https://www.dorzeczebialej.pl/informacja-dotyczaca-postepowania-konkursowego-na-prezesa-zarzadu-spolki-komunalnej/

Gdyby radni zdecydowali się na odwołanie Wojciecha Skrucha z funkcji, na tej samej sesji mają głosować nad powołaniem nowego skarbnika. Nieoficjalnie wiadomo, że na następcę pana Skrucha ma zostać zaproponowana osoba do niedawna piastująca tę samą funkcję w jednej z okolicznych gmin.

Tak więc szykuje się sporo zmian w ciężkowickim samorządzie, dlatego zachęcamy mieszkańców do śledzenia najbliższych obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach, np. na kanale YouTube Gminy Ciężkowice: https://www.youtube.com/channel/UCt8cvQ1R_920_Q6NnUJmTsQ, gdzie będzie ona transmitowana na żywo 27 grudnia 2019 r. od godz. 15:00.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl