Wieża widokowa w Bruśniku już OTWARTA

14 lipca 2013    
Publikacja: Piotr Rutka

W dniu 09.07.2013r. miał miejsce odbiór techniczny inwestycji pod nazwą „Budowa wieży widokowej w miejscowości Bruśnik” współfinansowanej przez Europejski Fundusz Rolny w ramach programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW na lata 2007- 2013. Wybudowana wieża jest konstrukcją stalową wypełnioną drewnem. Całkowita jej wysokość to 23 m, a najwyższy taras widokowy jest 18 m nad ziemią.

Inwestycja mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych została zrealizowana w szybkim tempie przez Firmę Budowlaną Piotr Główczyk z Siołkowej, tak aby już w trwającym sezonie turystycznym stanowić kolejną atrakcję turystyczną naszego regionu. Mimo, że do pełnego otwarcia wieży potrzeba jeszcze stosownych decyzji wymaganych przepisami prawa budowlanego, to już dziś budzi ona olbrzymie zainteresowanie, o czym świadczą licznie odwiedzający to miejsce turyści. Atrakcyjna lokalizacja oraz fakt, że jest ona widoczna z wielu okolicznych traktów komunikacyjnych powoduje dodatkowo, że Bruśnik ze swoją wieżą stanowią często przystanek w drodze na urlop.

Otwarcie wieży nastąpiło 19 lipca 2013 r., a w najbliższym czasie planowane jest również wykonanie dodatkowego oznakowania ułatwiającego dojazd. Poniżej  prezentujemy zdjęcia i mapę z lokalizacją.

WIEŻA JEST JUŻ OTWARTA DLA RUCHU TURYSTYCZNEGO! ZAPRASZAMY!

Tekst: D. Zięcina
Mapa i Foto: P.Rutka

MAPA DOJAZDU

mapka_wieza_widokowa

 

Mapa przedstawia trzy drogi dojazdowe (możliwy przejazd samochodem, cały czas asfalt lub beton). Kolor zielony to droga z Kąśnej Dolnej. Rozpoczyna się od zjazdu pomiędzy fermą drobiu a przetwórnią (koło starego młyna), polecana przy okazji zwiedzania Domu I.J. Paderwskiego w Kąśnej Dolnej. Kolorem fioletowym oznaczona została najkrótsza droga od drogi wojewódzkiej, przez Pławną, rozpoczyna się od zjazdu z drogi wojewódzkiej w stronę przejazdu kolejowego i mostu na rzece Biała Tarnowska. Kolorem pomarańczowym oznaczono drogę przez Bruśnik, należy pamiętać, aby w centrum Bruśnika (za sklepem) skręcić w prawo, następnie za kilkadziesiąt metrów, tuż za kościołem znowu w prawo, w wąską drogę asfaltową, która już poprowadzi bezpośrednio pod wieżę widokową.

WIDOKI Z WIEŻY ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH ;)

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTEzOTc3OTI1MTY5NDMxMzQ3MjI0L2FsYnVtaWQvNTkwMjcxMTI0Mzg5MjgzMzIwMT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]

WYPOWIEDŹ BURMISTRZA DLA imav.tv

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl