Wnioski o dopłaty z PROW tylko przez internet

06 maja 2021
Publikacja: m@c

W ślad za informacją ARiMR przypomina się, że od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW jedynie za pośrednictwem internetu. Oznacza to, że do rolników nie są przesyłane papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Rolnicy mogą składać wnioski samodzielnie korzystając z aplikacji eWniosekPlus.

Wszelkie wątpliwości związane z wypełnianiem wniosków można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii ARiMR 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). Osoby, które nie mają komputera lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z procedurą, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. W placówkach Agencji udostępnione zostały stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Termin na złożenie wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe finansowane z PROW został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.

Ponadto rolnicy z terenu Gminy Ciężkowice mogą skorzystać z pomocy pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego:

  • począwszy od dnia 18 maja br. każdy wtorek 8.00 – 14.00 w Ratuszu w Ciężkowicach,
  • poniedziałek, środa, czwartek, piątek 8.00 – 14.00 w Tuchowie, ul. Zielona 5.

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 rolnicy, którzy chcą skorzystać z pomocy pracownika ODR muszą umówić się na konkretny termin, dzwoniąc pod numer telefonu 573 485 843. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo sanitarne.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl