Zapowiedź: Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

28 lutego 2020
Publikacja: Paweł Hołda

Już jutro w Szerzynach o godz. 12:30 mieszkańcy zgromadzą się przed pomnikiem „Wolność i Niezawisłość”, by uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy oddali swoje życie w imię WOLNOŚCI.
Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to cykliczna propozycja kulturalna w Gminie Szerzyny po raz pierwszy zrealizowana i kultywowana przez Grzegorza Gotfryda Wójta Gminy Szerzyny. Podczas części oficjalnej wydarzenia nie zabraknie pokazu musztry paradnej w wykonaniu Jednostki Strzeleckiej im. gen. Józefa Hallera w Trzcinicy, koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szerzyny, Apelu Pamięci, wspólnego złożenia wiązanek i zniczy pamięci… Po uroczystości organizatorzy zapraszają na żołnierski poczęstunek! Projekt zrealizowano przy wsparci finansowym Województwa Małopolskiego.
Partnerem Głównym przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Pan Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl