Złodziej choinek zatrzymany w lesie

21 grudnia 2021    
Publikacja: m@c

Święta bez choinki, to nie święta. Nie ważne czy „żywa” czy sztuczna – po prostu musi być. Niestety nie każdy ma zamiar nabyć świąteczne drzewko w sposób legalny. Tarnowscy policjanci w okresie przedświątecznym prowadzą działania, w ramach których między innymi zwracają baczną uwagę na obszary leśne aby eliminować przypadki nielegalnego wycinania drzewek oraz gałęzi czyli tzw. stroiszu. W działaniach tych biorą również udział funkcjonariusze Straży Leśniej.

W miniony piątek policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum i strażnicy z Nadleśnictwa Gromnik odbywali wspólny patrol na terenie Leśnictwa Skrzyszów. Podczas kontroli lasu w miejscowości Poręba Radlna funkcjonariusze zauważyli pozostałości jodłowych gałęzi. Poszli tym tropem i kilkadziesiąt metrów dalej, w głębi lasu zauważyli Fiata Doblo, a przy nim mężczyznę, który kończył ładować do części bagażowej jedlinę. W samochodzie policjanci ujawnili 2 metry sześcienne stroisz, który jak się okazało zostały ścięte przez złodzieja z kilkunastometrowych jodeł. Aby nie zostać zauważonym, mężczyzna wjechał samochodem głęboko w las. Leśnicy oszacowali wartość ściętych gałęzi na kilkaset złotych. Stroisz został przez nich zarekwirowany, a mężczyzna zobligowany do stawienia się do posterunku Straży Leśnej, której funkcjonariusze zbadają czy był to jednorazowy przypadek czy stała praktyka i gdzie ostatecznie trafić miały skradzione gałęzie.

Za wykroczenie z art. 148 kodeksu wykroczeń w związku z art. 161 kodeksu wykroczeń grozi mandat do 1000 zł, a w przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna do 5000 i nawiązka do 500 złotych.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl