Wakacyjne kalendarium 2017 – Gmina Ciężkowice

22 czerwca 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Gmina Ciężkowice dążąc do zwiększenia swojej atrakcyjności nie zapomina o ofercie kulturalnej dla mieszkańców i turystów. Wszak “dusza” i witalność gminy jest rozpoznawana przez atmosferę, przez wydarzenia, które jest w stanie zorganizować. Oferta kulturalna przygotowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice na nadchodzące wakacje łączy w sobie promocję walorów turystycznych i dziedzictwa kulturowego regionu z wyobraźnią i kreatywnością lokalnej społeczności. Wierzymy, że zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy odwiedzają nasz serwis szukając pomysłów na wakacyjne wojaże, znajdą tutaj coś dla siebie.

W miesiącach lipiec i sierpień, w soboty i niedziele, w Ciężkowicach będzie dostępny bezpłatny, kwalifikowany przewodnik po rezerwacie Skamieniałe Miasto. Wycieczki po rezerwacie rozpoczynać się będą punktualnie o godz. 13:00 spod punktu Informacji Turystycznej (czas wycieczki ok. 2h). Z kolei 20 lipca 2017 r. nastąpi otwarcie dodatkowego zapętlenia szlaku w Skamieniałym Mieście o nazwie „Nietoperzowy Szlak”.

Dzieci z terenu gminy Ciężkowice też nie powinny się nudzić w wakacje. W ramach programu FIO zostanie zorganizowane dla nich 250 godzin warsztatów tematycznych (szczegółowa informacja na ten temat jest do uzyskania w CKiPG).

Początkiem lipca na murawie stadionu w Ciężkowicach w meczu charytatywnym Ciężkowianka zmierzy się z drużyną PECTUS TEAM.

W połowie lipca na Pogórzańskim Jarmarku Artystów i Rękodzielników zagra i zaśpiewa zespół INO-ROS.

Spośród imprez plenerowych, wernisaży, pikników, festynów sportowo-rekreacyjnych planowanych na dwa wakacyjne miesiące dokonaliśmy subiektywnego wyboru tych największych, adresowanych do najszerszego grona odbiorców:
(CKiPG zastrzega, że np. z przyczyn losowych kalendarz może ulec drobnym zmiano i uzupełnieniom)

25 czerwca, Niedziela

 1. Noc Świętojańska w Siekierczynie – festyn rodzinny z zabawami animacyjnymi oraz zabawą taneczną.
 2. Festyn Kąśna Dolna
 3. Rajd Zabytkowych Samochodów – 11.0 – 13.00 – przejazd przez Ciężkowice oraz postój na parkingu przy Muzeum Przyrodniczym (Nieformalny Klub Miłośników Motoryzacji)

1 Lipca, Sobota
Wernisaż grafik Jerzego Schneidera (Ratusz w Ciężkowicach, godz. 19.00)

2 Lipca, Niedziela

 1. Jastrzębia – Festyn sportowo-rekreacyjny z udziałem dzieci i osób niepełnosprawnych z Powiatu Tarnowskiego  (Stowarzyszenie Pogórzanie i CKiPG)
 2. Festyn ZBOROWICE

9 Lipca, Niedziela

 1. Charytatywny mecz piłkarski;  “PECTUS TEAM”  vs. K.S. Ciężkowianka (mecz charytatywny, podczas którego zostanie zorganizowana zbiórka funduszy przeznaczonych na wsparcie budowy pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach)
 2. Rajd rowerowy z piknikiem sportowym 

14 Lipca, Piętek
Nocne zwiedzanie Skamieniałego Miasta – zbiórka przy wejściu do rezerwatu o godz.24.00

16 Lipca, Niedziela
Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników (Amfiteatr w Ciężkowicach) – Festyn regionalny połączony z prezentacją rękodzielników – około 30 wystawców z regionu Kapela Krzysztofa Bulandy, Kapela Ludowa Piątkowiacy, „zDolny Band” – zespół z Łososiny Dolnej, Gwiazda wieczoru; INO-ROS, Zabawa taneczna z zespołem „odNowa”

20 Lipca, Czwartek
Otwarcie zapętlenia szlaku  w Skamieniałym Mieście – „Nietoperzowy Szlak” – Atrakcje: zwiedzanie Skamieniałego Miasta z przewodnikiem, zabawy animacyjne dla dzieci, prelekcja edukacyjna o nietoperzach w Muzeum Przyrodniczym, ognisko (informacja i zapisy w Muzeum Przyrodniczym).

23 Lipca, Niedziela

 1. Koncert; Centrum Paderewskiego – Dworek Kąśna Dolna
 2. Niedziela enoturystyczna w Skamieniałym Mieście;  „Wino i sery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

29 Lipca, Sobota
Mega Dyskoteka – Amfiteatr w Ciężkowicach (Karczma Galicja)

30 Lipca, Niedziela

 1. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie “Cieszko”)    „Słodkie wypieki”  –  Skamieniałe Miasto      
  Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
 2. Święto Wsi Jastrzębia – Festyn z kulturą ludową (pole biwakowe w Jastrzębi)
 3. Niedziela enoturystyczna w Skamieniałym Mieście  „Wino i sery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

5 Sierpnia, Sobota

 1. Otwarte Wrota Pogórza – Dzień otwarty Muzeum
 2. “Piknik pod wiszącą skałą” – projekcja filmu/spektaklu „Lampa Aladyna” ze scenografią Jerzego Koleckiego w Skamieniałym Mieście

6 Sierpnia, Niedziela

 1. Promocja książki “Ari” Agnieszki Opolskiej – Skamieniałe Miasto  (stoisko promocyjne)
 2. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie Cieszko) „ Miody” – Skamieniałe Miasto  – Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
 3. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto    pt.  „Wino i chleb”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

8 Sierpnia, Wtorek
Wycieczka w ramach FIO “Złoty stok”

13 Sierpnia, Niedziela

 1. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto; „Wino i desery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.
 2. Rozgrywki piłki siatkowej; Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Ciężkowicach

17 Sierpnia, Czwartek
Wycieczka w ramach FIO; Warszawa „Centrum Kopernika”

20 Sierpnia, Niedziela
Dożynki Gminne

24 Sierpnia, Czwartek
24-26 sierpnia 2017r – Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej Dolnej – Centrum Paderewskiego Dworek Kąśna Dolna

25 Sierpnia, Piątek
Dyskoteka na zakończenie lata – Amfiteatr w Ciężkowicach (Karczma Galicja)

27 Sierpnia, Niedziela

 1. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto  „Wino i mięsa”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.
 2. Rajd Zabytkowych Samochodów Nieformalny Klub Miłośników Motoryzacji w Ciężkowicach (postój na placu przy Muzeum Przyrodniczym oraz przejazd wokół rynku
 3. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie “Cieszko”) pt.   „Potrawy z mięsa”. Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl