Zbigniew Karciński

  Wakacyjne kalendarium 2017 – Gmina Ciężkowice

  22 czerwca 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  Gmina Ciężkowice dążąc do zwiększenia swojej atrakcyjności nie zapomina o ofercie kulturalnej dla mieszkańców i turystów. Wszak “dusza” i witalność gminy jest rozpoznawana przez atmosferę, przez wydarzenia, które jest w stanie zorganizować. Oferta kulturalna przygotowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice na nadchodzące wakacje łączy w sobie promocję walorów turystycznych i dziedzictwa kulturowego regionu z wyobraźnią i kreatywnością lokalnej społeczności. Wierzymy, że zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy odwiedzają nasz serwis szukając pomysłów na wakacyjne wojaże, znajdą tutaj coś dla siebie.

  W miesiącach lipiec i sierpień, w soboty i niedziele, w Ciężkowicach będzie dostępny bezpłatny, kwalifikowany przewodnik po rezerwacie Skamieniałe Miasto. Wycieczki po rezerwacie rozpoczynać się będą punktualnie o godz. 13:00 spod punktu Informacji Turystycznej (czas wycieczki ok. 2h). Z kolei 20 lipca 2017 r. nastąpi otwarcie dodatkowego zapętlenia szlaku w Skamieniałym Mieście o nazwie „Nietoperzowy Szlak”.

  Dzieci z terenu gminy Ciężkowice też nie powinny się nudzić w wakacje. W ramach programu FIO zostanie zorganizowane dla nich 250 godzin warsztatów tematycznych (szczegółowa informacja na ten temat jest do uzyskania w CKiPG).

  Początkiem lipca na murawie stadionu w Ciężkowicach w meczu charytatywnym Ciężkowianka zmierzy się z drużyną PECTUS TEAM.

  W połowie lipca na Pogórzańskim Jarmarku Artystów i Rękodzielników zagra i zaśpiewa zespół INO-ROS.

  Spośród imprez plenerowych, wernisaży, pikników, festynów sportowo-rekreacyjnych planowanych na dwa wakacyjne miesiące dokonaliśmy subiektywnego wyboru tych największych, adresowanych do najszerszego grona odbiorców:
  (CKiPG zastrzega, że np. z przyczyn losowych kalendarz może ulec drobnym zmiano i uzupełnieniom)

  25 czerwca, Niedziela

  1. Noc Świętojańska w Siekierczynie – festyn rodzinny z zabawami animacyjnymi oraz zabawą taneczną.
  2. Festyn Kąśna Dolna
  3. Rajd Zabytkowych Samochodów – 11.0 – 13.00 – przejazd przez Ciężkowice oraz postój na parkingu przy Muzeum Przyrodniczym (Nieformalny Klub Miłośników Motoryzacji)

  1 Lipca, Sobota
  Wernisaż grafik Jerzego Schneidera (Ratusz w Ciężkowicach, godz. 19.00)

  2 Lipca, Niedziela

  1. Jastrzębia – Festyn sportowo-rekreacyjny z udziałem dzieci i osób niepełnosprawnych z Powiatu Tarnowskiego  (Stowarzyszenie Pogórzanie i CKiPG)
  2. Festyn ZBOROWICE

  9 Lipca, Niedziela

  1. Charytatywny mecz piłkarski;  “PECTUS TEAM”  vs. K.S. Ciężkowianka (mecz charytatywny, podczas którego zostanie zorganizowana zbiórka funduszy przeznaczonych na wsparcie budowy pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach)
  2. Rajd rowerowy z piknikiem sportowym 

  14 Lipca, Piętek
  Nocne zwiedzanie Skamieniałego Miasta – zbiórka przy wejściu do rezerwatu o godz.24.00

  16 Lipca, Niedziela
  Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników (Amfiteatr w Ciężkowicach) – Festyn regionalny połączony z prezentacją rękodzielników – około 30 wystawców z regionu Kapela Krzysztofa Bulandy, Kapela Ludowa Piątkowiacy, „zDolny Band” – zespół z Łososiny Dolnej, Gwiazda wieczoru; INO-ROS, Zabawa taneczna z zespołem „odNowa”

  20 Lipca, Czwartek
  Otwarcie zapętlenia szlaku  w Skamieniałym Mieście – „Nietoperzowy Szlak” – Atrakcje: zwiedzanie Skamieniałego Miasta z przewodnikiem, zabawy animacyjne dla dzieci, prelekcja edukacyjna o nietoperzach w Muzeum Przyrodniczym, ognisko (informacja i zapisy w Muzeum Przyrodniczym).

  23 Lipca, Niedziela

  1. Koncert; Centrum Paderewskiego – Dworek Kąśna Dolna
  2. Niedziela enoturystyczna w Skamieniałym Mieście;  „Wino i sery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

  29 Lipca, Sobota
  Mega Dyskoteka – Amfiteatr w Ciężkowicach (Karczma Galicja)

  30 Lipca, Niedziela

  1. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie “Cieszko”)    „Słodkie wypieki”  –  Skamieniałe Miasto      
   Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
  2. Święto Wsi Jastrzębia – Festyn z kulturą ludową (pole biwakowe w Jastrzębi)
  3. Niedziela enoturystyczna w Skamieniałym Mieście  „Wino i sery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

  5 Sierpnia, Sobota

  1. Otwarte Wrota Pogórza – Dzień otwarty Muzeum
  2. “Piknik pod wiszącą skałą” – projekcja filmu/spektaklu „Lampa Aladyna” ze scenografią Jerzego Koleckiego w Skamieniałym Mieście

  6 Sierpnia, Niedziela

  1. Promocja książki “Ari” Agnieszki Opolskiej – Skamieniałe Miasto  (stoisko promocyjne)
  2. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie Cieszko) „ Miody” – Skamieniałe Miasto  – Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
  3. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto    pt.  „Wino i chleb”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.

  8 Sierpnia, Wtorek
  Wycieczka w ramach FIO “Złoty stok”

  13 Sierpnia, Niedziela

  1. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto; „Wino i desery”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.
  2. Rozgrywki piłki siatkowej; Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Ciężkowicach

  17 Sierpnia, Czwartek
  Wycieczka w ramach FIO; Warszawa „Centrum Kopernika”

  20 Sierpnia, Niedziela
  Dożynki Gminne

  24 Sierpnia, Czwartek
  24-26 sierpnia 2017r – Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej Dolnej – Centrum Paderewskiego Dworek Kąśna Dolna

  25 Sierpnia, Piątek
  Dyskoteka na zakończenie lata – Amfiteatr w Ciężkowicach (Karczma Galicja)

  27 Sierpnia, Niedziela

  1. Niedziela enoturystyczna – Skamieniałe Miasto  „Wino i mięsa”. Stoiska kulinarne. Degustacja lokalnych potraw i wyrobów. Prezentacje lokalnych winnic. Możliwość zakupu sadzonek winorośli. Konsultacje jak założyć i prowadzić uprawę winorośli. Stoiska regionalne. Wyroby rękodzielników. Wycieczki po rezerwacie z przewodnikiem.
  2. Rajd Zabytkowych Samochodów Nieformalny Klub Miłośników Motoryzacji w Ciężkowicach (postój na placu przy Muzeum Przyrodniczym oraz przejazd wokół rynku
  3. Małopolska Gościnna (Stowarzyszenie “Cieszko”) pt.   „Potrawy z mięsa”. Stanowiska kulinarne organizowane w ramach projektu „Małopolska Gościnna” Stowarzyszenia „Cieszko”. Do dyspozycji Rycerz i Czarownica opowiadający o legendach i walorach  turystycznych gminy Ciężkowice.
  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl