Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcacych i Zawodowych w Gromniku

21 grudnia 2018    
Publikacja: Aneta Adamczyk

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To najważniejsze wydarzenie w życiu społeczności szkolnej miało jak co roku niezwykle uroczysty i podniosły charakter. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie, nauczyciele pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku ale również rodzice, całe rodziny uczniów klas pierwszych a także licznie przybyli w tym dniu zaproszeni goście.

Najważniejszym momentem uroczystości była ceremonia pasowania uczniów, której dokonali mł. insp. Mariusz Dymura – Komendant Miejski Policji w Tarnowie oraz mjr. Wiesław Maciejowski – Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tarnowie natomiast czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych:– Pan Tomasz Stelmach – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Pan Czesław Mida – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Artur Puciłowski – Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Uczniowie realizujący programy dodatkowe: policyjny, wojskowy, odnowy biologicznej, kształcenia ogólnego a także pierwszej klasy szkoły branżowej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a jego tekst odczytał sierżant Mateusz Warzecha– absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku.

Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali służyć ideałom wierności, wolności i sprawiedliwości a także postępować w życiu zgodnie z nauką św. Jana Pawła II – patrona szkoły. Pan Tomasz Stelmach – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego złożył całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne oraz zwrócił uwagę na wyjątkową osobę Patrona którego nauczanie jest cały czas aktualne.Po akcie ślubowania głos zabrali zaproszeni goście. Mariusz Dymura – Komendant Miejski Policji w Tarnowie podkreślił wagę dokonanego przez pierwszoklasistów wyboru pracy w służbach mundurowych. Zaznaczył, iż w Policji pracuje wielu absolwentów. Artur Puciłowski – Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty podkreślił dwie najważniejsze cechy szkoły z Gromnika – są to marka, poparta wieloma sukcesami oraz nieprzeciętna atmosfera, którą tworzy cała społeczność szkolna.

Następnie zaprezentowana została część artystyczna pt. Miłość narodziła się Betlejem, przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Niezwykle wzruszający spektakl opatrzony przepiękną muzyką graną na żywo traktował o tajemnicy Bożego Narodzenia i na pewno na trwałe zapisze się w pamięci zgromadzonej na hali widowni. Całość uroczystości zakończyło wspólne spotkanie społeczności szkolnej, gości, uczestników ślubowania i ich rodzin przy wigilijnym stole.

Tekst: ZSOiZ Gromnik

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl