Nowi narciarze z gminy Ciężkowice już wyszkoleni

24 marca 2023    
Publikacja: Aneta Adamczyk

Chociaż zima już za nami, przynajmniej ta kalendarzowa, umiejętności narciarskie jakie dzieci zdobyły uczestnicząc w programie „Jeżdżę z głową” pozostaną z nimi na całe życie. W programie realizowanym przy niemal całkowitym wsparciu z budżetu gminy Ciężkowice udział w tegorocznej edycji wzięło 96 uczniów.

Dzieci z terenu gminy Ciężkowice pod okiem instruktorów nabyły lub doszkoliły swoje umiejętności z zakresu jazdy na nartach. Nauka odbywała się na stoku narciarskim „Jurasówka” w Siemiechowie. Każda grupa podczas 5 wyjazdów szkoleniowych (1 zajęcia trwały  4 x 45 minut) opanowała jazdę pługiem, skręcanie, zatrzymywanie się oraz jazdę na krawędziach (w zalezności od stopnia zaawansowania uczestników). Jak co roku duży nacisk został położony na samodzielność przy ubieraniu i zdejmowaniu sprzetu narciarskiego oraz oczywiście bezpieczeństwo, w tym obowiązek jazdy w kasku. Oprócz tego uczniowie zapoznali się z regulaminem korzystania z urządzeń i tras zjazdowych, poznali znaki narciarskie ustawione na trasie, nauczyli się zachowywania szczególnej ostrożność podczas zjazdu. Dzieci spotkały się także z policjantem, który mówił o bezpieczeństwie na stoku, zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz drodze.

Celem projektu nie jest tylko nauka jazdy na nartach, ale także poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów, upowszechnianie kultury fizycznej, służące m.in. integracji społecznej w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl