IV Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych o Diamentową Kobyłkę rozstrzygnięty!

22 stycznia 2021    
Publikacja: CKiP

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zorganizowało czwartą edycję Regionalnego Przeglądu Grup Kolędniczych o DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ – Z kolędą u Pogórzan. Tegoroczna edycja była jednak dalece różna od poprzednich, ponieważ przeprowadzona została w formie on-line. 

Grupy kolędnicze przygotowywały występy, nagrywały je i przesyłały do biura Organizatora. Dnia 19 stycznia Komisja Artystyczna w składzie Maria Danuta Cetera – etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Urszula Gieroń – etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie,  Jadwiga Adamczyk – muzyk – folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Beata Rompała – folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne  w Tarnowie po obejrzeniu w formule on-line 10. grup kolędniczych w tym : 4. grup dziecięcych, 2. grup młodzieżowych i 4. grup dorosłych, które   reprezentowały powiaty: gorlicki, jasielski, nowosądecki i tarnowski ogłosiła wyniki Przeglądu.

Miło jest nam poinformować, iż w kategorii Dziecięcych Grup Kolędniczych I  MIEJSCE – ZŁOTĄ KOBYŁKĘ zdobyła Grupa kolędnicza Z KOBYŁKĄ z Jastrzębi, działająca przy Domu Kultury w Jastrzębi, przygotowywana do występu przez Stanisława Desia oraz Janusza Cierlika. Grupa ta została również zakwalifikowania do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych 24. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu.

Poniżej prezentujemy Protokół Komisji.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl