Chórzyści w ciężkowickim Ratuszu – zapraszamy do dołączenia do grupy

13 października 2021    
Publikacja: CKiP

  „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” – Pitagoras

 

Spotykają się raz tygodniu (środa lub czwartek) w godzinach wieczornych w Centrum Kultury (Ratusz) i tworzą grupę pasjonatów śpiewu chóralnego. Grupa powstała ponad rok temu ale obostrzenia covidowe zatrzymały na pewien czas ich pracę. Inicjatorem powstania chóru jest prezes Towarzystwa Muzycznego „Cantabile” Janusz Kras. Od kilku tygodni ponownie pracują razem i bardzo chętnie przyjmą do grupy osoby, które tak jak oni kochają śpiewać i chcą uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach śpiewu, które prowadzi Małgorzata Miłkowska.

Miałem okazję uczestniczyć ostatnio w takich zajęciach i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Spotkanie zaczyna się od rozgrzewki głosowej i nauki śpiewu z wykorzystaniem naturalnych właściwości przepony. Po „zaliczeniu” kilku tak zwanych „kanonów muzycznych” uczestnicy przechodzą do pracy nad wybranym repertuarem. Efekty są bardzo obiecujące i pozwalają snuć marzenia o powstaniu w naszej gminie chóru środowiskowego łączącego pokolenia pasjonatów śpiewania.

Zachęcam bardzo i polecam te zajęcia muzyczne. Plany są duże a Centrum Kultury gwarantuje pomoc i opiekę teraz i w przyszłości. Jeśli ktoś jest chętny to prosimy o kontakt z Centrum Kultury osobiście (Ratusz) lub telefonicznie  pod numerem 14 6510032.

 

 

 

Autor: Bogdan Krok

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl