Ciężkowianka walczy o ligowy byt

24 maja 2022    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Częsty obrazek w rundzie wiosennej – radość zawodników Ciężkowianki po zdobytej bramce fot. Dariusz Oleksowicz.

Runda wiosenna sezonu 2021/2022 w tarnowskiej klasie „A” trwa w najlepsze. Rywalizująca w niej drużyna Ciężkowianki Ciężkowice walczy o pozostanie w lidze. Jest na jak najlepszej drodze, aby właśnie zapewnić sobie ligowy byt.

Sytuacja po rundzie jesiennej nie napawała optymizmem przed wiosenną rywalizacją. Zgromadzone zaledwie 9 punktów na koncie pozwoliło na zajęcie jedynie przedostatniego, czyli 15. miejsca w ligowej tabeli. Sprawiło to, że zimowe przygotowania musiały zostać zintensyfikowane i podporządkowane jak najlepszemu wyszlifowaniu formy przed wiosenną rywalizacją. Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Nowym szkoleniowcem ciężkowickiej ekipy został Łukasz Gierałt. W przeszłości prowadził już drużynę Ciężkowianki, a także był jej zawodnikiem.

Runda wiosenna nie rozpoczęła się zbyt dobrze. Dwie początkowe porażki, wyjazdowa w Zgłobicach oraz domowa z Gosłavią sprawiły, że sytuacja drużyny zaczęła robić się wręcz dramatyczna. Jednak w kolejnych meczach wyniki zespołu prezentowały się coraz lepiej. W dotychczas 11 rozegranych meczach wiosną Ciężkowianka zdobyła 17 pukntów, a bilans zespołu Gierałta to: 5 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki przy bilansie bramkowym 24:17. Wróciła skuteczność, co spowodowało, że na konto zespołu wpadają kolejne punkty.

Wyniki Ciężkowianki w rundzie wiosennej prezentują się następująco:

LKS Zgłobice – KS Ciężkowianka Ciężkowice 3:2

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Gosłavia Gosławice 0:1

Victoria Koszyce Małe – KS Ciężkowianka Ciężkowice 2:4

KS Ciężkowianka Ciężkowice – LKS Wierzchosławice – Ostrów 0:0

Iskra Tarnów – KS Ciężkowianka Ciężkowice 2:1

KS Ciężkowianka Ciężkowice – KS Ryglice 5:0

WKS Siemiechów – KS Ciężkowianka Ciężkowice 3:6

Pogoria Pogórska Wola – KS Ciężkowianka Ciężkowice 5:0

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Orzeł Lisia Góra 3:0

Olszynka Ołpiny – KS Ciężkowianka Ciężkowice 1:1

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Błękitni 1947 Tarnów 2:0

Źródło: laczynaspilka.pl

Do rozegrania zespołowi z Ciężkowic pozostało jeszcze 4 mecze – 2 domowe oraz 2 wyjazdowe. Już w najbliższą sobotę ekipa Ciężkowianki wyruszy do Koszyc Wielkich, gdzie zmierzy się z miejscowym LKS zajmującym obecnie pozycję wicelidera. Pozostałe 3 spotkania to domowa rywalizacja z KS US Śmigno, wyjazd do Mikołajowic na mecz z miejscowym Dunajcem oraz kończące sezon domowe spotkanie z Białą Lubaszowa.

Jak mówi szkoleniowiec Ciężkowianki Łukasz Gierałt, szansa na zachowanie ligowego bytu jest, a w drużynie panuje mobilizacja przed każdym kolejnym meczem:

 

 

Czy Ciężkowianka utrzyma się w tarnowskiej Klasie „A”? Tego dowiemy się już za nieco ponad 3 tygodnie, gdyż ostatnia kolejka sezonu 2021/2022 przewidziana została na weekend 18/19 czerwca.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl