Ciężkowice w Barwach Narodowych – Relacja z Uroczystości 11 Listopada

12 listopada 2023    
Publikacja: m@c

11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków, a obchody Święta Niepodległości w malowniczych Ciężkowicach okazały się niezapomnianym przeżyciem, pełnym uroczystości i wspólnego świętowania. Program obchodów zapewnił mieszkańcom nie tylko możliwość uczczenia pamięci bohaterów narodowych, ale również wspólnego przeżycia wartości patriotycznych.

Dzień rozpoczął się zbiórką uczestników pod Pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego na Płycie Rynku. Tu, w atmosferze niosącej ze sobą ducha przeszłości, uczestnicy wzięli udział w podniesieniu Flagi Polski, poprzedzonym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Towarzyszyła im Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach, nadając chwilom uroczystości wyjątkowy charakter.

Wystąpienie Burmistrza Gminy Ciężkowice stało się ważnym elementem programu, w którym podkreślono znaczenie niepodległości dla społeczności lokalnej. Złożenie wiązanek okolicznościowych było wzruszającym momentem, w którym uczestnicy obchodów oddali hołd bohaterom, składając symboliczne gesty pamięci.

Po zakończeniu zbiórki, uczestnicy udali się na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach stało się miejscem modlitwy, refleksji nad historią Polski oraz uczczenia tych, którzy oddali życie za wolność. Przemarsz do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej stanowił symboliczny gest jedności i wspólnoty, kierując się ku miejscu, gdzie odbyły się kolejne uroczystości.

Na scenie Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się wyjątkowy koncert patriotyczny. Towarzystwo Śpiewacze „CANTABILE” wraz z Chórem „NOLITE TIMERE” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciężkowicach oraz Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych, podkreślając wartość dziedzictwa narodowego.

Po koncercie, wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznego poczęstunku przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich. 

Obchody Święta Niepodległości w Ciężkowicach nie tylko dostarczyły wzruszeń i radości, ale również utrwaliły w sercach mieszkańców wartości związane z byciem częścią wielkiego narodu. Cieszmy się tym dniem razem, z nadzieją na przyszłość budowaną na fundamentach patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl