Darmowe szczepionki przeciw grypie

30 września 2021    
Publikacja: m@c

Seniorzy, personel medyczny, farmaceuci, nauczyciele, mundurowi i pensjonariusze DPS-ów. To grupy, które mogą za darmo zaszczepić się przeciwko grypie. Rejestracja dla pacjentów z rejonu Tuchowa pod numerem telefonu 533 329 632, w okolicach Ciężkowic 14 65 10 009 oraz w rejonie Wierzchosławic 882 139 605.

Darmowe szczepionki przysługują osobom urodzonym nie później niż w 1946 roku (75+). Do ich przyjęcia uprawnieni są także pracownicy podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz udzielających świadczeń zdrowotnych. Dotyczy to ponadto pracowników aptek i diagnostów laboratoryjnych. Na szczepienie mogą się zapisywać osoby pracujące w przedszkolach, szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Darmowe szczepionki przewidziano również dla policjantów, strażaków w tym ochotników, funkcjonariuszy służby więziennej czy straży ochrony kolei. W grupie uprawnionych są również pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych i medycyny paliatywnej oraz podopieczni DPSów. Bezpłatnie mogą się też zaszczepić nauczyciele akademicy, jak i studenci i doktoranci uczestniczący w zajęciach z udziałem pacjentów, a także pracownicy jednostek pomocy społecznej.

Wszyscy zainteresowani muszą złożyć oświadczenie o przynależności do jednej z tych grup. Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań ani zapisów przez system e-rejestracji. Wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień.

Źródło: Centrum Zdrowia Tuchów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl