Dożynki Gminne w Żurowej

18 sierpnia 2020    
Publikacja: Paweł Hołda

Święto Darów Ziemi w Gminie Szerzyny to cykliczne przedsięwzięcie samorządu Gminy Szerzyny, które w sposób szczególny ma uhonorować trud pracy na roli rolników z Gminy Szerzyny. Należy podkreślić że po raz kolejny niniejsze  przedsięwzięcie na wniosek Wójta Gminy Szerzyny przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Marysieńki” zostało wsparte finansowo przez Województwo Małopolskie kwotą 10000 zł,  w ramach konkursu mecenat Małopolski.

Nieodłącznym elementem dożynek jest fakt że właśnie w tym dniu rolnicy gromadzą się jako wspólnota na łamaniu chleba. Ofiarowany chleb, owoc ziemi pracy rąk ludzkich, jest symbolem życia radości, sytości, szczęścia. Również w Żurowej na ręce wójta gminy Szerzyny starostowie dożynek przekazali symboliczny chleb. 

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji rolników podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez delegację, następnie odbyła się tradycyjna część artystyczna a podczas niej obrzęd dożynkowy, prezentacja wieńców dożynkowych, ich ośpiewanie oraz podziękowania.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl