Dwudniowe obchody Święta Niepodległości w gminie Gromnik

12 listopada 2021    
Publikacja: Paweł Hołda

Gminne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Siemiechowie, po której orkiestra dęta z Siemiechowa zagrała koncert pieśni patriotycznych. W Gromniku odbył się pierwszy marcinkowy kiermasz słodkości zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury,  jak również został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy marcinkowe ciastko.
W ramach  akcji niepodległościowej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Punkt Informacyjny w Gromniku przez 2 dni uczniowie klas 1-3 wykonali 103 flagi dla Niepodległej, oraz biało-czerwone kwiaty które wypełniły kontury mapy Polski. 
O godzinie 11:11 w amfiteatrze letnim  uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych uroczyście odśpiewali  Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. W trakcie akademii cała społeczność szkolna włączyła się w śpiew pieśni patriotycznych podczas której można było obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu szkolnej grupy mundurowej.
Zakończeniem obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było złożenie kwiatów pod obeliskiem obok Urzędu Gminy przy asyście orkiestry dętej z Siemiechowa.

Pierwszy Marcinkowy Kiermasz Słodkości 

Zdjęcia: Justyna Ornat

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl