Advertisement

„Dziękuję Ci Mamo za to, że jesteś…”

Dzień Matki to szczególne święto w kalendarzu, w którym wszyscy: ci mali i całkiem dorośli chcą swoim Mamom złożyć szczególne dowody wdzięczności. W Polsce  po raz pierwszy obchodzono go w 1923 roku w Krakowie.

Z okazji tego pięknego święta, 24 maja w Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach odbyła się piękna i podniosła uroczystość pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo za to że jesteś…” przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Zaproszone Mamy, licznie przybyłe na spotkanie, na wstępie zostały obdarowane bukiecikami wiosennych kwiatów. Następnie przy kawie, herbacie i ciasteczkach, przy pięknie udekorowanych stołach, wysłuchały przygotowanego specjalnie dla nich programu. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje różnorakie umiejętności, które nabywali w trakcie nauki w gimnazjum.

Po uroczystym powitaniu przez Pana Dyrektora Mirosława Muzyka, a następnie przez prowadzących akademię, przedstawiono prezentację multimedialną pt. „Kobieta dookoła świata” ukazującą rolę i pozycję kobiety i matki w różnych państwach świata na różnych kontynentach.

W dalszej części spotkania wysłuchano recytacji  pięknych wierszy, piosenek  o mamie w wykonaniu uzdolnionych uczniów naszej szkoły a także krótkiego koncertu muzyki poważnej, w której zaprezentowali się uczniowie grający na różnych instrumentach.

Całość przeplatana była pokazami tanecznymi. Zachwycone  Mamy oglądały swoje pociechy tańczące poloneza, walca angielskiego i hip – hop’a. Bardzo spodobał się zaprezentowany przez uczniów pokaz mody na różne okazje, który w żartobliwy sposób miał zainspirować Mamy do przeglądu własnych szaf z ubraniami.

Na koniec uroczystości każda z Mam otrzymała podziękowania i życzenia w formie pięknie opracowanej graficznie kartki, z wklejonym zdjęciem własnego dziecka. Bardzo miła i radosna uroczystość pozwoliła Mamom cieszyć się talentami swoich dzieci, ich  osiągnięciami i w miłej atmosferze spotkać się razem w przeddzień swojego święta.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach

źródło informacji: Józefa Jachymczyk – PG Ciężkowice
foto: Pogórze24.pl

FOTORELACJA

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTEwMDQ2MjEyMDYyOTc1ODk4MDgzL2FsYnVtaWQvNTg4MTkwMjg2OTg4OTMzNTM5Mz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]