Finał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców w Gromniku

13 marca 2017    
Publikacja: Paweł Hołda

Duże wydarzenie związane ze sportem szkolnym miało miejsce w ZS w Gromniku, gdzie w dniu 10.03.2017 r. odbył się finał  Gimnazjady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Spory sukces osiągnęli uczniowie miejscowego gimnazjum, którzy po zaciętym turnieju zajęli II miejsce w powiecie tarnowskim. Do Gromnika zawitały reprezentacje z Wierzchosławic, Żabna i Tuchowa.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” , a jego celem było wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentować powiat tarnowski w finale rejonowym (międzypowiatowym). Siatkarze z gromnickiego gimnazjum przebyli długą drogę, aby znaleźć się w finale. Na mistrzostwach gminy pewnie wygrali z drużynami z Siemiechowa i Chojnika. W kolejnym etapie nie mieli sobie równych i zwyciężyli kolejno  siatkarzy z Pławnej, Zakliczyna i Rzuchowej.

W finale powiatowym nie było już tak łatwo, tym bardziej, że okazało się iż przeciwnicy dysponują dużo lepszymi warunkami fizycznymi. Tą „niedoskonałość” nadrobili jednak znakomicie, będąc najbardziej mobilną ekipą, radzącą sobie doskonale z grą w „polu”. Wystarczyło to do zajęcia II miejsca, gdyż najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z Żabna, która nie ponosząc żadnej porażki sięgnęła po tytuł mistrzów powiatu. Gratulujemy !

Skład drużyny, która zajęła II miejsce w powiecie tarnowskim: Krzysztof Barnaś, Bartłomiej Mruk, Marcin Bąk, Wiktor Wójcik, Filip Smoleń, Konrad Smoleński, Lucjan Dębosz, Mateusz Skałoń, Jakub Bajorek, Jakub Piekielniak.

Impreza stała na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia lokalnych władz i sponsorów. Słowa podziękowania dla Wójta Gminy Gromnik  Pana Bogdana Stasza,  który ufundował puchary i medale dla szkół. Tradycyjnie ten etap rozgrywek wsparła Pani Dyrektor ZS w Gromniku Ewa Białkowska, finansując obiady dla wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania należą się dla Centrum Materiałów Budowlanych – firmy „WESTA” za wsparcie finansowe, bez którego profesjonalne przeprowadzenie zawodów nie byłoby możliwe. 

Tabela końcowa 

  SZKOŁA PUNKTY SETY
1 Żabno 6 6:1
2 Gromnik 2 3:2
3 Tuchów 2 3:3
4 Wierzchosławice 2 2:3

 

 Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Lechowicz z Gimnazjum Publicznego w Żabnie.

Autor: Edward Cudek

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl