GKS Gromnik przed sezonem 2021/2022

13 sierpnia 2021    
Publikacja: Paweł Hołda

Drużyna seniorów GKS Gromnik szósty sezon z rzędu walczyła będzie na boiskach Klasy Okręgowej. Dotychczasowe kampanie były bardzo udane dla gromniczan, gdyż za każdym razem kończyli je w górnej części tabeli. Jak będzie tym razem? W porównaniu do sezonu 2020/21 w miejsce ekip, które spadły na niższy i awansowały na wyższy poziom rozgrywkowy mamy beniaminków KS Rzepiennik Strzyżewski, LUKS ALUPRIM Zalipie oraz KS Nową Jastrząbkę – Żukowice. W ostatniej chwili dołączono także rezerwy Unii Tarnów. Z 17-sto zespołowej ligi mistrz zagra baraże o awans do IV, a wicemistrz będzie występował w nowo powstałej (od sezonu 2022/23) V lidze. Z „okręgówką” pożegnają się z kolei trzy najsłabsze zespoły.

W okresie przygotowawczym popularna GieKSa rozegrała 3 mecze kontrolne z TS Tuchovią, Dunajcem Zakliczyn i LKS Koszycami Wielkimi.Wygrała dwa pierwsze, odpowiednio 4-1 i 2-0, a w ostatnim górą byli przeciwnicy, którzy zwyciężyli w Gromniku 4-2. Po sparingach przyszedł czas na I rundę Pucharu Polski i tam GKS pewnie pokonał ligowego rywala ze Zbylitowskiej Góry 4-1 na jego boisku.

Kadra zespołu liczy obecnie 27 zawodników. W porównaniu do ubiegłego roku rotacje nastąpiły wśród juniorów – dołączony został powracający z wypożyczenia K. Burnat, a także A. Oleksyk. Zmiany w zestawieniu zawodników wynikają również z przeprowadzonych latem transferów. I tak po rocznej przygodzie w Olszynce Ołpiny do GKSu powrócił B. Niziołek. Również z Olszynki, ale wcześniej przez 4-ligowy Legion Pilzno, gromnicki kierunek obrał J. Słota. Z WKS Siemiechów z kolei dołączyli na zasadzie transferów czasowych M. Łabuz i P. Gniadek. Ten ostatni wraca do Gromnika po 2,5 – letniej przerwie. Do kadry wraca również występujący na pozycji bramkarza doświadczony D. Pancerz.

Pełna lista zawodników zgłoszonych do rozgrywek:

Barnaś Krzysztof, Bąk Marcin, Burnat Kacper, Dynak Krzysztof, Falkowski Bartłomiej, Gniadek Dawid, Gniadek Patryk, Kafel Paweł, Kielar Tomasz, Kieroński Jakub, Kozioł Arkadiusz, Kozłowski Sebastian, Łabuz Kacper, Łabuz Marcin, Magiera Dawid, Maniak Sebastian, Masłoń Daniel, Niziołek Bartłomiej, Oleksyk Adrian, Pancerz Daniel, Ryndak Michał, Słota Dominik, Słota Jacek, Steć Łukasz, Szczerba Dawid, Wiewióra Adam, Wójcik Andrzej.

Terminarz rozgrywek KEEZA KLASY OKRĘGOWEJ

 

Źródło: GKS Gromnik

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl