Publikujemy wyniki niedzielnego głosowania w gminie Ciężkowice. Frekwencja wyniosła 57,10%. Najliczniej lokal wyborczy odwiedzili mieszkańcy Ciężkowic (OKW nr 3), gdzie głosowało 62,76% uprawnionych. Najniższą frekwencję 53,57% zanotowano w Zborowicach i Pławnej (OKW nr 5).
Najwięcej głosów w gminie Ciężkowice, bo 67,75%, zdobył KW Prawo i Sprawiedliwość. Jego przewaga nad drugim KW PSL jest miażdżąca i wynosi ponad 50 punktów procentowych. Poniżej prezentujemy procentowe wyniki do Sejmu:
- KW Prawo i Sprawiedliwość – 67,75%
- KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 17,44%
- KW Koalicja Obywatelska PO, .N, IPL, ZIELONI – 6,01%
- KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 4,97%
- KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 3,83%
Biorąc pod uwagę wyniki indywidualne najlepsza okazała się Anna Pieczarka (PiS) z wynikiem 1436 głosów, która wyprzedziła innego przedstawiciela tego komitetu Wojciecha Skrucha z poparciem 1131 głosów. W najlepszej trójce znalazł się także Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), który uzyskał 673 głosy.
Oto dziesięciu kandydatów z największą ilością głosów:
- Anna Pieczarka (PiS) – 1436 głosów
- Wojciech Skruch (PiS) – 1131 głosów
- Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – 673 głosów
- Michał Wojtkiewicz (PiS) – 262 głosów
- Urszula Augustyn (KO) – 142 głosów
- Stanisław Sorys (PSL) – 112 głosów
- Czesław Kwaśniak (Konfederacja) – 111 głosów
- Robert Wardzała (KO) – 107 głosów
- Anna Czech (PiS) – 93 głosy
- Jabłoński Jacek (SLD) – 90 głosów
W wyborach do Senatu zwyciężył Kazimierz Wiatr (PiS), który pokonał Zbigniewa Karcińskiego (PSL) i Dariusza Klicha (Konfederacja).
Procentowy rozkład wyników do Senatu prezentuje się następująco:
- Wiatr Kazimierz Adam – KW Prawo i Sprawiedliwość – 59,75% (2905 głosów)
- Karciński Zbigniew – KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 32,25% (1568 głosów)
- Klich Dariusz Zbigniew – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 8,00% (389 głosów)





















