Gminna inauguracja roku szkolnego 2021/2022

10 września 2021    
Publikacja: m@c

W środę 1 września 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Zborowicach odbyła się Gminna Inauguracja roku szkolnego 2021/2022.  Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Zborowicach.

Następnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły Podstawowej w Zborowicach  oraz zaproszeni goście: Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, przedstawiciele Administracji Samorządowych Placówek Oświatowych oraz pracownicy samorządowi naszej gminy na czele z Panem Burmistrzem Stanisławem Kuropatwą zgromadzili się na hali sportowej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie klasy pierwszej przybyli do szkoły w towarzystwie jednego rodzica.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zborowicach pod kierunkiem Pani Barbary Padoł. Na początku uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru szkoły zabrzmiał hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”,  następnie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Dziuban, który powitał wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

W swoim przemówieniu pan dyrektor zwrócił uwagę na szczególną sytuację sanitarno – epidemiczną i związane z nią wzmożone wymogi higieniczno – sanitarne w szkole.

Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W swoim przemówieniu Pan Dyrektor przypomniał wszystkim, ile bólu i cierpienia zniósł nasz naród podczas wojny. W swoich słowach motywował uczniów do wysiłku i pracy.

Akademia składała się z dwóch części, treść części pierwszej  nawiązywała do przypadającej w tym roku 82. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Prezentowane teksty ukazywały tragizm młodych ludzi, którzy doświadczyli wojny, podkreślały wartość, jaką jest czas pokoju umożliwiający swobodne rozwijanie talentów i zdolności. Z kolei druga część akademii dotyczyła spraw szkolnych przedstawionych z lekkim przymrużeniem oka.  Nie bez powodu podczas akademii  została przypomniana postać patrona Szkoły Podstawowej w Zborowicach – Świętego Jana Kantego, który, chociaż żył wiele wieków temu, swoją postawą – uczciwością, pracowitością  i wytrwałością może wiele nauczyć współczesnego młodego człowieka.

Dyrektor życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce oraz satysfakcji z osiąganych wyników, a nauczycielom dziękował za trud, jaki wkładają w wychowanie uczniów.

Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa. Swoimi słowami zachęcał wszystkich zebranych do pracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Po czym  dokonał oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2021/2022 w Gminie Ciężkowice.

Na koniec głos zabrał sołtys Zborowic Edward Kotowicz, który przywitał pierwszoklasistów i wręczył na ręce wychowawcy słodki upominek dla najmłodszych uczniów.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zostali zapoznani   z organizacją nowego roku szkolnego.

                                                                                          Dorota Madej

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zborowicach

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl