Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Siekierczynie

„Drodzy Uczniowie, czas szkolnej nauki może być niezapomnianą przygodą, okresem zacieśniania koleżeńskich relacji, a nadto – przepustką do realizacji marzeń. W nowym roku szkolnym wszystkim Uczniom życzę odwagi w odkrywaniu świata, wytrwałości w dążeniu do obranych celów, a także wielu osiągnięć.”
Minister Edukacji Przemysław Czarnek
Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Siekierczynie z filią w Falkowej. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji uczniów, ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Ksiądz Mateusz Duda życzył wszystkim cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu, a na zakończenie poświęcił uczniom plecaki. Druga część miała miejsce w budynku szkoły, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali humorytyczną część artystyczną. Nie zabrakło także chwili zadumy nad 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Głos zabrali burmistrz gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa oraz radny Marek Gut, którzy życzyli uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
Przed uczniami 185 dni nauki szkolnej- zespół Pogórze24 życzy wszystkim Uczniom, by nauka była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Wszystkim Pedagogom energii i wytrwałości oraz satysfakcji płynącej z pracy z dziećmi. Natomiast Rodzicom i Opiekunom życzymy radości związanych z osiągnięciami dzieci.

























