Gminne spotkanie opłatkowe strażaków z gminy Ciężkowice

17 grudnia 2023    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Po raz pierwszy  zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe dla strażaków z terenu gminy Ciężkowice. Odbyło się ono w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej w minioną sobotę 16 grudnia 2023 roku. Sala wypełniła się druhami, członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także zaproszonymi gośćmi, wśród których byli m.in.: Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michał Koralik, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie dh Łukasz Łach, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, a jednocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa małopolskiego dh Andrzej Jarocha, a także Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ciężkowicach dh Marcin Szymczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od jasełek przygotowanych przez grupę teatralną Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zborowicach. Świąteczny spektakl, który spotkał się z zainteresowaniem i niezwykłym entuzjazmem publiczności, był wielokrotnie nagradzany oklaskami.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Gminnego ZOSP RP w Ciężkowicach w roku 2023 przedstawił Prezes dh Marcin Szymczyk.

O aspekt duchowy sobotniego opłatka zadbał ks. Grzegorz Banaś – wikariusz Parafii w Ciężkowicach, który pobłogosławił opłatki, a także poprowadził wspólną modlitwę.

Najważniejszym punktem spotkania było wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie ze sceny dobiegały dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach.

Każdy uczestnik spotkania mógł zdegustować potrawy wigilijne, które, specjalnie na tę okazję, przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kąśnej Dolnej.

Pojawił się także znamienity gość jakim był Święty Mikołaj. Przywiózł ze sobą worek pełen prezentów, które rozdał najmłodszym uczestnikom strażackiego opłatka.

Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa, w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że spotkanie opłatkowe dla strażaków wpisze się w kalendarz imprez w gminie Ciężkowice i będzie kontynuowane w kolejnych latach.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl