Gminny Turniej Ciężkowice: od przeszłości – przez ekologię – do rozwoju

23 kwietnia 2023    
Publikacja: m@c

Dnia 20.04.2023 r. z okazji 675-lecia lokacji miasta oraz 25-lecia przywrócenia Ciężkowicom praw miejskich w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach został zorganizowany Gminny Turniej Ciężkowice: od przeszłości – przez ekologię – do rozwoju zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice p. Stanisława Kuropatwy we współpracy z Referatem Gospodarki Komunalnej Gminy Ciężkowice reprezentowanym przez p. Jolantę Zagała – gminnego Ekodoradcę. Turniej zaplanowany został dla uczniów szkół podstawowych. Składał się z czterech konkurencji konkursowych.

Decyzją Jury w składzie: przewodnicząca p. Beata Weron-Białas, p. Anna Zagała, p. Katarzyna Zych, p. Bogdan Krok oraz p. Beata Stanuch nagrody otrzymali uczniowie:

  • w konkursie plastycznym w kategorii klas I-III Urokliwe zakątki Ciężkowic: I miejsce – Emilia Olszak (NSP w Pławnej), II miejsce – Karol Libront (SP w Ciężkowicach), III miejsce – Zofia Gucwa (SP w Bruśniku), wyróżnienia: Nikola Musiał (SP nr 2 w Jastrzębi), Hubert Szymczyk (SP w Zborowicach);
  •  w konkursie plastycznym w kategorii klas IV- VIII Ciężkowice – moja wizja: I miejsce – Julia Wołkowicz (SP w Bogoniowicach), II miejsce – Natalia Gwóźdź (SP w Kąśnej Dolnej), III miejsce – Lena Zięcina (SP w Ciężkowicach), wyróżnienia: Natalia Ligęza (NSP w Pławnej), Łukasz Motyka (SP w Zborowicach).
  •  w konkursie historycznym w kategorii klas V- VIII Ciężkowice – moje miasto: I miejsce – Natalia Lorek (SP w Ciężkowicach), II miejsce – Emilia Krzyżkowska (SP w Kąśnej Dolnej), III miejsce – Oliwia Kuropatwa (SP w Bruśniku); wyróżnienia: Angelika Ligęza (SP w Ciężkowicach), Martyna Kuropatwa (SP w Bruśniku).
  • w konkursie ekologiczno-przyrodniczym w kategorii klas V-VIII Ciężkowice – moja gmina – moje środowisko: I miejsce – Agnieszka Myszor i Łucja Zabielna (SP w Zborowicach), II miejsce – Angelika Ligęza i Kacper Dziuban (SP w Ciężkowicach), III miejsce – Anna Haraf i Julia Gaj (ZSP w Jastrzębiej); wyróżnienia: Monika Bania i Oliwia Kuropatwa (SP w Bruśniku) oraz Emilia Cichowska i Wiktoria Stanuch (SP nr 2 w Jastrzębi).
  • Nagrodę specjalną (najwyższy wynik z testu wiedzy ekologicznej ucznia z widowni) uzyskała Emilia Krzyżkowska (SP w Kąśnej Dolnej).

Szkołą, która uzyskała łącznie najwięcej punków po wszystkich konkurencjach konkursowych, została Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach, zdobywając I miejsce w Turnieju, Puchar Burmistrza Gminy Ciężkowice oraz nagrody rzeczowe.

Atrakcją turnieju była inscenizacja historyczna w wykonaniu uczniów kl. V a pod kierunkiem p. Gabrieli Schabowskiej oraz prelekcja asystenta do spraw promocji projektu Life+ Podkowiec Towers Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody Pro Natura p. Piotra Firleja o nietoperzach. Zainteresowanie wzbudziło stanowisko multimedialne oraz gra Ciężkowicki Escape Room autorstwa uczniów kl. V b – Adama Bajorka i Mateusza Kuklewicza, która w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Geniallne Miejsca zdobyła wyróżnienie, a miasto Ciężkowice zostało wpisane na mapę Geniallnych miejsc w Polsce.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Stanisławowi Kuropatwie za objęcie honorowym patronatem naszego Turnieju. Dziękujemy również Jury z przewodniczącą p. Beatą Weron-Białas za wsparcie organizacyjne. Słowa podziękowania kierujemy również do p. Jolanty Zagała – za pozyskanie funduszy, zakup nagród oraz pomoc w przygotowaniu turnieju. Dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców SP w Ciężkowicach, Gminie Ciężkowice, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że turniej nie tylko poszerzył wiedzę historyczno- ekologiczno-przyrodniczą naszych uczniów, ale także wzmocnił ich poczucie odpowiedzialności za losy naszej Małej Ojczyzny.

 Anna Średniawa

 dyrektor Szkoły Podstawowej

im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach

Zdjęcia: SP Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl