Gorliccy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

25 maja 2022    
Publikacja: m@c

Dzisiaj około godziny 7 policjanci, patrolując gorlickie ulice, zauważyli srebrne Audi, które poruszało się niezgodnie z przepisami i podjęli próbę zatrzymania kierującego. Jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ul. Bieckiej pomimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania.

Policjanci podjęli pościg za uciekającym ulicami Gorlic pojazdem. Po przejechaniu kilku ulic, na ul. Chopina funkcjonariuszom udało się wyprzedzić audi i zablokować mu drogę. Kierujący jednak pomimo tego nie zamierzał się zatrzymać i uderzył w policyjny radiowóz, a także w stojący na skrzyżowaniu drugi inny pojazd. Po unieruchomieniu samochodu mężczyzna podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, jednak został bardzo szybko zatrzymany i obezwładniony. Jak się później okazało kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli, był 22-letni gorliczanin, który był nietrzeźwy miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który już raz wcześniej został przez niego złamany. Od sprawcy zdarzenia została także pobrana krew do badania, w celu ustalenia, czy nie znajdował się również pod wpływem środków odurzających. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sprawcy może grozić, za każde z tych przestępstw, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Nie pozwól na jazdę po pijanemu
Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu czy na motocykl i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Pamiętaj, że pasażer, który nie powstrzymuje nietrzeźwego przed prowadzeniem pojazdu, w pewnym stopniu jest współodpowiedzialny za wypadek. Powinien mieć świadomość, że ryzykuje nie tylko utratą życia i zdrowia, ale także nie należy mu się odszkodowanie w pełnej kwocie.

Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierującego na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Nieważne czy jest to kierowca samochodu, motocykla czy roweru, apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Źródło: Małopolska  Policja

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl