I Spartakiada Służb Mundurowych im. druha Augustyna Włudyki za nami!

19 września 2023    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Mimo, że Spartakiada Służb Mundurowych rozgrywana jest w Ciężkowicach od kilku lat, to ta, która odbyła się w tym roku była wyjątkowa. Powodem wyjątkowości  jest jej patron, jakim został zmarły w ubiegłym roku druh Augustyn Włudyka – jeden z pomysłodawców rozgrywania tego turnieju i wieloletni jego organizator. Na mocy Uchwały Zarządy Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ciężkowicach Spartakiada otrzymała imię druha Augustyna Włudyki.  Zaproszonej na rozgrywki najbliższej rodzinie druha Augustyna, organizatorzy tj. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ciężkowicach druh Marcin Szymczyk, Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa oraz Komendant Komisariatu Policji w Ciężkowicach podkom. Łukasz Czeluśniak wręczyli pamiątkową uchwałę o nadaniu imienia druha Augustyna Spartakiadzie. Sylwetkę druha Augustyna w krótkim przemówieniu, przybliżył uczestnikom burmistrz Stanisław Kuropatwa. Małżonka druha Augustyna, Wanda, oficjalnie dokonała otwarcia I Spartakiady Służb Mundurowych im. druha Augustyna Włudyki.

W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn z terenu powiatu tarnowskiego. Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. W meczach rozgrywano dwie połowy, każda trwała 6 minut. W sumie każdy z zespołów rozegrał 4 spotkania, które były niezwykle zacięte, co świadczy o wysokim poziomie jaki prezentowały drużyny podczas turnieju.

Klasyfikacja turnieju prezentuje się w następujący sposób:

1. Komenda Miejska Policji z Tarnowa

2. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa

3. Oldboje KS Ciężkowianka Ciężkowice

4. ZOSP RP Gminy Ciężkowice

5. Oddział Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie

Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami za udział w turnieju, a zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały dodatkowo puchary. Sędziami turnieju byli Marek i Krzysztof Dziuban.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wszelką pomoc w organizacji rozgrywek, a są to: Stowarzyszenie TKKF Pogórze, Tartak Kąśna Dolna, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ciężkowicach, Szczepan Wróbel, Marian Król – Sklep Hitpol, Marek Dziuban.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rywalizacji drużyn.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl