Jeżdżą z głową i ogromną satysfakcją

15 lutego 2024    
Publikacja: Aneta Adamczyk

Uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Ciężkowice zakończyli realizację tegorocznego projektu dotyczącego nauki jazdy na nartach – „Jeżdżę z głową”. Działanie realizowane było ze środków własnych gminy oraz przy niewielkim wkładzie finansowym rodziców uczących się dzieci.

Zajęcia szkoleniowe odbywały się na terenie stacji narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie. Każda grupa uczestniczyła w 5 zajęciach szkoleniowych, które trwały 4 x 45 minut i były prowadzone pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Lekcje na stoku pozwaliły wszystkim uczestnikom kursu na opanowanie techniki jazdy na nartach, jazdy pługiem, skręcania, zatrzymywania się oraz jazdy na krawędziach. Oprócz tego uczniowie zapoznali się z regulaminem korzystania z urządzeń i tras zjazdowych, nauczyli się respektowania znaków narciarskich ustawionych na trasie, jazdy w kompletnym stroju narciarskim (ze szczególnym zwróceniem uwagi na posiadanie kasku), zachowywać szczególną ostrożność podczas zjazdu, zjeżdżać z odpowiednią szybkością, zachowywać bezpieczną odległość od innych osób, zjeżdżać z góry tak aby nie zagrażać narciarzowi jadącemu przed nimi, unikać zatrzymania w miejscach zwężeń i z ograniczoną widocznością, podchodzić tylko poboczem trasy zjazdowej, pomagać osobom leżącym.

Nie bez znaczenia jest fakt, że uczniowie wdrażali się do wspaniałej formy spędzania czasu wolnego, jaką jest jazda na nartach. Wszyscy są zadowoleni z faktu, że opanowali tę sztukę, która wydawała się początkowo bardzo trudna. Sama jazda sprawiała uczestnikom dużo radości i satysfakcji.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl