Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania w Ciężkowicach

07 września 2021    
Publikacja: m@c

4 września o godz. 18.00 w Parku Zdrojowy im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza w Ciężkowicach odbyła się jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Uczestnicy wysłuchali dramatu Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu zaproszonych osób związanych z Ciężkowicami, czytali: burmistrz Stanisław Kuropatwa, radny Robert Truchan, dyrektor ASPO Anna Zagała, dyrektor CKiPG Bogdan Krok, panie z KGW Janina Wopińska i Grażyna Zandman, czytelniczki p. Anna Jurkiewicz-Boryczka, p. Renata Kucharska, studenta UW Magdalena Kuropatwa, uczennica ZSOiZ Maja Jezierska. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej i Burmistrza Ciężkowic Stanisława Kuropatwy.

Dodatkowym punktem tegorocznej akcji był Recital” Po co jest noc” na podstawie utworów Edwarda Stachury. Reżyseria Ireneusz Pastuszak/ muzyka Arkadiusz Boryczka / scenografia i projekt plakatu Leona Iwańska.

Wystąpili: Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski i Arkadiusz Boryczka

Uczestnicy wydarzenia otrzymali egzemplarz lektury z podziękowaniem i pamiątkowym stemplem okolicznościowej pieczęci tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.

 

Źródło: Gmina Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl