Już w lutym mieszkańcy gminy Ciężkowice wybiorą nowego burmistrza

09 stycznia 2021    
Publikacja: REDAKCJA

Prezes Rady Ministrów wydał już rozporządzenie w sprawie „przedterminowych wyborów Burmistrza Gminy Ciężkowice w województwie małopolskim” (Dz.U.2021.3). Według rozporządzenia wybory odbędą się 28 lutego 2021 r. Jest to oczywiście niedziela. Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00.

Wydane rozporządzenie zawiera również kalendarz wybroczy. Wynika z niego, że do 18 stycznia należy zgłosić komitety wyborcze, które z kolei do 5 lutego (do północy) mają czas na zgłaszanie kandydatów na burmistrza. Oznacza to, że oficjalną listę kandydatów na burmistrza gminy Ciężkowice poznamy najpóźniej 6 lutego 2021 r.

Nowy burmistrz zostanie wybrany na niespełna 3 lata, do kolejnych wyborów samorządowych w Polsce. Przedterminowe wybory burmistrza nie mają żadnego wpływu na pracę radnych. Rada Miejska cały czas funkcjonuje normalnie.

Aktualnie funkcję burmistrza, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, pełni osoba powołana przez premiera. Pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule.

Zgodnie z kodeksem wyborczym ogłoszenie rozporządzenia w sprawie wyborów rozpoczęło kampanię wyborczą, która zakończy się na 24 godziny przed dniem głosowania.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl