Katastrofa budowlana niedaleko Zakliczyna – zawalił się dach budynku mieszkalnego

12 kwietnia 2021
Publikacja: 112
Groźnie brzmiało zgłoszenie zdarzenia, o którym w niedzielne popołudnie 11 kwietnia 2021 roku został powiadomiony dyżurny tarnowskiej komendy Policji. W miejscowości Lusławice w gminie Zakliczyn, w jednym z budynków mieszkalnych, konstrukcja dachu pokrytego ceramiczną dachówką zawaliła się do środka budynku, który zamieszkiwany był przez dwie osoby. Służby zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji przez świadków zdarzenia.
O przebiegu akcji ratunkowej czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie:
Niedaleko w służbie był sierż. Grzegorz Mortek z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskie Policji w Tarnowie. To on już po kilku minutach jako pierwszy zjawił się na miejscu. Szybka wymiana informacji z osobami będącymi w rejonie zawalonego dachu wskazały, że wewnątrz znajduje się 70-letni mężczyzna, który nie jest w stanie o własnych siłach opuścić zagrożonego miejsca. Gdy policjant wszedł do zniszczonego budynku, zauważył w pokoju, do którego zawalił się dach i komin, siedzącego na wersalce staruszka. Nie był sam w stanie mu pomóc. W tym czasie na miejsce pojawił się zastęp ochotników z Zakliczyna. Policjant wezwał jednego z druhów i wspólnie wynieśli mężczyznę ze zniszczonego pokoju na zewnątrz w bezpieczne miejsce.
Drugi z mężczyzn, mieszkaniec budynku, ewakuował się ze zniszczonego domu o własnych siłach. Na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownicy nie stwierdzili obrażeń u żadnego z mężczyzn. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a mieszkającymi w zniszczonym budynku mężczyznami zajęła się rodzina.
W akcji ratunkowej brały udział następujące służby:
Policja
OSP Zakliczyn
PSP Tarnów – posterunek JRG 2 w Siedliskach
Zespół Ratownictwa Medycznego
Pogotowie Energetyczne
Pogotowie Gazowe
Źródło: KMP Tarnów
Zdjęcia: KMP Tarnów, Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski
POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl