Klasa policyjna z ZSOiZ w Gromniku znów na podium w ogólnopolskim turnieju w Pile

20 kwietnia 2019    
Publikacja: REDAKCJA

W dniach 15-16 kwietnia 2019 r. w Szkole Policji w Pile odbył się XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, nad którym honorowy patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. 

W turnieju udział wzięło 23 reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy z programem policyjnym z całego kraju wyłonionych w drodze eliminacji. W ścisłym finale zaprezentowały się szkoły z Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa.

Podczas trwających dwa dni zmagań, czteroosobowe drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: – test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy; – test umiejętności strzeleckich; – test sprawności fizycznej (tor przeszkód); – sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji, III miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku w składzie: Roksana Walica, Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski i Szymon Baran. Kierownikiem reprezentacji był mgr Marek Dziuban, od pierwszej edycji przygotowujący uczniów do tej rywalizacji. W tegorocznym turnieju opiekunem grupy był również asp. sztab. Łukasz Bień na co dzień policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie oraz nauczyciel w gromnickim zespole szkół.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach turnieju.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl