Konkurs dla uczniów – członków SKO

14 marca 2023    
Publikacja: m@c

Krakowski Bank Spółdzielczy wraz z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, po raz kolejny organizują konkurs dla uczniów – członków Szkolnych Kas Oszczędnościowych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest przygotowanie projektu okolicznościowej monety lub banknotu, projektu karty płatniczej z logo banku lub hasła promującego 125 lat działalności Krakowskiego Banku Spółdzielczego. W Konkursie mogą brać udział prace przygotowane przez uczniów Szkoły należącej do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej, dla której rachunek prowadzony jest przez Krakowski Bank Spółdzielczy. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 28 kwietnia 2023 roku.

Pomysł konkursu zrodził się podczas podsumowania naszej działalności za 2022 rok i dyskusji co możemy zrobić, czym zainteresować młodych ludzi by poprzez zdrową rywalizację kształtowali w sobie wartości i zasady spółdzielcze. Misją fundacji jest rozwijanie twórczego potencjału dzieci i młodzieży działającej w spółdzielniach uczniowskich, wspieranie tworzenia spółdzielni uczniowskich oraz ich rozwoju, a także prowadzonej przez nie działalności na rzecz członków i społeczności lokalnych, wspieranie instruktorów i opiekunów spółdzielni uczniowskich w podnoszeniu ich kwalifikacji i umiejętności oraz kształtowaniu postaw przedsiębiorczych, społecznych i konsumenckich. Naturalnym partnerem w realizacji naszych celów jest Krakowski Bank Spółdzielczy i bardzo się cieszymy, że nasza propozycja stała się wspólną inicjatywą. Jubileusz jest szczególną okazją, aby bazując na dotychczasowym doświadczeniu patrzeć z optymizmem w przyszłość. Wiemy, że młodzi ludzie podejmą wyzwanie, a ich pomysły graficzne przyczynią się do tego, że w przyszłości karty płatnicze KBS będą wyraźnie się wyróżniać od innych. Mamy nadzieję, że dzięki temu konkursowi wszyscy zapamiętają, iż w 2023 r. Krakowski Bank Spółdzielczy obchodzi swój jubileusz 125 – lecia. Bankowi i jego pracownikom życzymy samych sukcesów i kolejnych wspaniałych jubileuszy, wielu klientów, którzy od najmłodszych lat będą z nim związani – mówi Anna Bulka Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

Jako pracownik, a zarazem Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego jestem dumny z tego, że nasz Bank kolejny raz wspólnie z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej może propagować ideę odpowiedzialnego oszczędzania wśród najmłodszych. Formuła tegorocznego Konkursu zbiegła się z jubileuszem 125-lecia Krakowskiego Banku Spółdzielczego dlatego tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że FRSU postanowiła tak uhonorować naszą wieloletnią współpracę. Pragnę podziękować władzom Fundacji z Panią Prezes Anną Bulka na czele, opiekunom Szkolnych Kas Oszczędności i wszystkim pracownikom Krakowskiego Banku Spółdzielczego za zaangażowanie w organizację tegorocznego konkursu – podkreśla Mariusz Kumorek Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego, jednego z największych banków spółdzielczych w Polsce. Dla Krakowskiego Banku Spółdzielczego wspieranie działalności SKO już od wielu lat jest ważnym zadaniem. Bank jeszcze przed ostatnią pandemią organizował cieszące się olbrzymim zainteresowaniem coroczne konkursy dla uczniów oszczędzających w SKO.

Organizatorzy zapraszają uczniów do udziału w konkursie, życząc wspaniałych pomysłów i inspiracji oraz liczą na ogromną liczbę zgłoszeń. Każda otrzymana praca przez organizatorów będzie potraktowana, jak prezent na jubileusz 125-lecia Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl