Mali Jastrzębianie tańczą już 15 lat

24 listopada 2021    
Publikacja: Aneta Adamczyk
Po Złotym Jubileuszu zespołu „Pogórzanie” w 2018 roku, przyszedł czas świętowania w roku 2021 dla dzieci. One także w ciągu tych 15 lat zdążyły zaistnieć na trwale w świadomości lokalnej i gminnej społeczności.
20 listopada w Domu Kultury w Jastrzębi odbyła się uroczysta gala z udziałem Zespołu Regionalnego „Mali Jastrzębianie”. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminnych, instytucji patronujących zespołowi, dyrektorzy szkół, których uczniowie są członkami tej grupy, przedstawicielki z zaprzyjaźnionych KGW, samorządowcy gminni i powiatowi oraz rodziny małych artystów.
Galę poprowadzili – założyciel zespołu i kierownik Domu Kultury w Jastrzębi Stanisław Deś oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice Bogdan Krok.
Po pięknym programie artystycznym w wykonaniu dzieci przyszedł czas na wręczanie dyplomów, pamiątek, składanie podziękowań oraz słodycze.
Na początku na scenie pojawili się: Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Koralik oraz Burmistrz Stanisław Kuropatwa. Panowie nie poprzestali na życzeniach ale dołączyli do nich pamiątkowy grawer oraz ogromny kosz słodyczy. Pomagali także dzielnie Stanisławowi Desiowi obdarować dzieci dyplomami pamiątkowymi, upominkami i oczywiście słodyczami. W imieniu Zespołu za pomoc finansową na te wydatki dziękujemy Krakowskiemu Banku Spółdzielczemu w Krakowie – oddział w Ciężkowicach. Zaproszeni goście otrzymali także pięknie wykonanie w drewnie statuetki jubileuszowe Zespołu Regionalnego Mali Jastrzębianie.
Dyrektor Centrum Kultury Bogdan Krok wręczył pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty założycielowi zespołu Stanisławowi Desiowi oraz choreografowi Januszowi Cierlikowi. Dzieciom z zespołu dostał się oczywiście kolejny kosz słodyczy.
Gdy już wszystkie przygotowane pamiątki, upominki i dyplomy trafiły do adresatów przyszedł czas na chwilę zabawy.
Do zespołu można się zapisać w każdej chwili, próby odbywają się we wtoreki w Domu Kultury w Jastrzębi, zarówno grupa młodsza jak i starsza.

tekst: Bogdan Krok

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl