Międzynarodowo w ZSOiZ w Gromniku

28 czerwca 2022    
Publikacja: Paweł Hołda

Młodzież projektu Erasmus+ tym razem zawitała do Gromnika. W dniach 23 – 27maja 2022 uczniowie z Gromnika gościli swoich projektowych partnerów ze szkół Grecji, Turcji, Portugalii i Hiszpanii.

W ramach zajęć z projektu pt.: „Developing interculturally competent students as a way of overcoming cultural conflicts” – „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” młodzież wraz ze swoimi opiekunami poznała podstawowe kroki krakowiaka, ulepiła lubiane przez nas wszystkich pierogi, a także odwiedziła Tarnów i Kraków poznając najważniejsze historycznie miejsca i zabytki tych miast. Jako że Gromnik i jego okolica słynie z miodów, w programie projektu nie mogło zabraknąć również tego elementu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, podczas których wyprodukowali własne świece i znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat pszczół. Podczas zajęć w szkole młodzież prezentowała tradycje i kulturę naszego regionu, ale miała też możliwość poznania obyczajów i dziedzictwa pozostałych krajów partnerskich.

Realizacja zaplanowanych działań oraz prezentacja Gromnika i regionu nie odbyłaby się, gdyby nie współpraca lokalnych firm, organizacji i ludzi dobrej woli: Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku, KGW „Dworzanie” w Gromniku, restauracji „Pasja”, Pszczelej Kuźni w Zborowicach, firmy cateringowej Fudala oraz panów Krzysztofa Węglarczyka – instruktora tańca oraz Jerzego Bergandera – fotografa. Projekt finansowany jest w całości ze środków unijnych oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Kolejny wyjazd młodzieży odbył się w czerwcu do Grecji. Poznawanie starożytnej kultury tego kraju i opalanie się na greckich plażach było  z pewnością najlepszym zakończeniem tego  roku szkolnego dla uczniów ZSOiZ w Gromniku.

Źródło: ZSOiZ Gromnik
Tekst: Urszula Sanek

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl