Mini arsenał w Bistuszowej

25 maja 2022    
Publikacja: m@c

Mieszkaniec Bistuszowej w gminie Ryglice przygotowując teren pod budowę domu wykopał mocno skorodowaną amunicję. Odnalezione przedmioty to naboje kalibru 7,62×54 do karabinków z I wojny światowej.

Wczoraj (24.05) podczas przygotowywania terenu pod budowę domu jednorodzinnego, pracownicy odkopali amunicję pochodząca z okresu I wojny światowej. O znalezisku zostali powiadomieni policjanci z Tarnowa, a dyżurny na miejsce skierował zespół minersko-pirotechniczny. Rozpoznali oni te przedmioty jako amunicję kal. 7,62×54 pochodzącą z okresu I wojny światowej. W sumie zabezpieczono ponad 1000 sztuk, mocno skorodowanej amunicji oraz łusek. Odkrycie może świadczyć, że w tym miejscu znajdowało się stanowisko strzeleckie, magazyn lub została ona zakopana, by ukryć ją przed wrogiem. Ponieważ jest to przedmiot pochodzenia wojskowego zostanie przekazany żołnierzom wojska polskiego z Rzeszowa, którzy zneutralizują amunicję w bezpieczny sposób na poligonie.

Tarnowscy policjanci przypominają, o każdorazowym informowaniu o takich znaleziskach. Są to przedmioty, które przy nieumiejętnym obchodzeniu się z nimi, mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl