Młodzież LO w Gromniku w Portugalii

27 grudnia 2021    
Publikacja: Paweł Hołda

W dniach 12 – 18 grudnia 2021 uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku odwiedzili Portugalię i uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w szkole Eprami w Moncaow ramach programu Erasmus+.

Zespół Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych im. Jana Pawła II  w Gromniku realizuje projekt „„Developing InterculturallyCompetentStudents as a Way of OvercomingCulturalConflicts” – „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Zdobycie globalnej świadomości o różnorodności i wartości innych kultur jest integralną częścią edukacji. Młodzież szkoły w Gromniku prezentowała tradycje i kulturę naszego regionu, ale miała też możliwość poznania obyczajów i dziedzictwa pozostałych krajów partnerskich. Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych kulturowo miejsc w tym regionie Portugalii m.in. Viana do Castelo i Longos Vales oraz Porto. Korzystając z położenia miasteczka przy granicy hiszpańskiej, młodzież spędziła popołudnie spacerując i podziwiając słynące z świątecznego oświetlenia miasto Vigo.

Kolejny wyjazd młodzieży już w marcu 2022 roku, tym razem uczniowie będą poznawać Turcję i okolice turystycznego miasta Manavgat.

 

 

Źródło: ZSOiZ Gromnik

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl