Najlepsi z Najlepszych w Gminie Bobowa

23 czerwca 2022    
Publikacja: REDAKCJA

W dniu 23 czerwca 2022 roku w Sali Widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów XXV edycji konkursu „Najlepsi z Najlepszych”. W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Małgorzata Molendowicz. Konkurs poprowadził Dyrektor CUW Gminy Bobowa Piotr Rutka. Wyróżniono 27 uczniów z terenu gminy Bobowa. Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz Bobowej. Poniżej przedstawiamy sylwetki laureatów i ich osiągnięcia:

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach:

Gabriela Zielińska, Kinga Walawska, Zuzanna Sowa, Gabriela Szczypta, Oliwia Wszołek, Gabriela Szpila, Marcelina Nowak, Maja Gruca, Oliwia Ladrańska, Wiktoria Kołodziej

  • I miejsce w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej
  • V miejsce w ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej (Opieka: Pan Zbigniew Ligęza)

Wiktoria Kołodziej

  • Laureatka III miejsca Konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” IV edycja #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II” (Opieka: Pan Zbigniew Ligęza)

Kacper Kwarciński, Dawid Radzik

  • Laureaci etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” (Opieka: Pani Halina Górska)

Franciszek Gruca

  • Laureat XII Małopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów” (Opieka: Pani Barbara Włodarz)

Karolina Kowalska, Gabriela Kopczyńska

  • Laureatki II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego MEMORY MASTER (opieka: Pani Katarzyna Ligęza)

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej:

Tomasz Król, Łukasz Połeć, Szymon Olszyński, Przemysław Mucha, Szymon Gargula

  • III miejsce w Finale Wojewódzkim „KINDER Joy of moving 2022″ w mini piłce siatkowej chłopców  w kategorii „Trójek” (Opieka: Pani Iwona Ćwikła)

Milena Wszołek

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Małopolska Marzanna” (Opieka: Pani Magdalena Bogusz)
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Tatry Moja Miłość” (Opieka: Pani Anna Marczyk)

Maja Bara, Jakub Kamyk

  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „Małopolska Marzanna” (Opieka: Pani Magdalena Bogusz)

Nicholas Bania

  • III miejsce w ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „ALBUS” (Opieka: Pani Patrycja Kuk)

Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej:

Dawid Szymczyk

  • II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych JUPITER 2022 w Krakowie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej
  • II miejsce w IV Konfrontacjach Młodych Saksofonistów – Ogólnopolski konkurs on-line w ramach IV Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego w Łososinie Dolnej
    (Opieka: Pan Dawid Pliskowski)

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Reca w Siedliskach:

Maria Zielińska

  • Laureatka etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” (Opieka: ks. Grzegorz Ogórek)

Nicola Barczyk

  • Laureatka etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” (Opieka: ks. Grzegorz Ogórek)
  • Laureatka etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” (Opieka: Pani Mariola Ligęza)
  • Finalistka etapu wojewódzkiego przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie (Opieka: Pani Jolanta Forczek)
  • I miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej (Opieka: Pan Grzegorz Bogusz)
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl