Niespokojny weekend na drogach Pogórza

01 czerwca 2020    
Publikacja: 112

Cztery zdarzenia drogowe to bilans ostatniego weekendu maja na drogach Pogórza Ciężkowickiego. Niestety nie obyło się bez osób poszkodowanych.

W piątkowe popołudnie, po godzinie 17.00, strażacy z OSP KSRG Ciężkowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) zostali wezwani do zdarzenia na drodze powiatowej w kierunku Staszkówki. Samochód ciężarowy uległ tam uszkodzeniu w wyniku manewru zawracania. Zneutralizowany został wyciek oleju napędowego, który zagrażał bezpieczeństwu podróżujących pojazdami.  W czasie działań ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

O tym zdarzeniu informowaliśmy w zakładce #ALARMOWO http://pogorze24.pl/osp-ciezkowice-samochod-w-rowie/148498/

W sobotni wieczór, około godziny 21.20, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej numer 980 w Rzepienniku Marciszewskim. W działaniach brały udział łącznie trzy zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Gromnik, OSP Rzepiennik Marciszewski oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), Pogotowie Ratunkowe, a także Policja.

Niedziela przyniosła natomiast dwa zdarzenia drogowe.  Do pierwszego z nich doszło po godzinie 14.00 na drodze wojewódzkiej numer 977 w Zborowicach. Samochód osobowy uderzył tam w przystanek. W wyniku zdarzenia została poszkodowana młoda kobieta, którą przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. W działaniach brały udział także zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Zborowice i JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) oraz dwa patrole Policji.

O tym zdarzeniu informowaliśmy w zakładce #ALARMOWOhttp://pogorze24.pl/zdarzenie-drogowe-w-zborowicach/148558/

Drugie niedzielne zdarzenia miało miejsce po godzinie 19.00 w Tuchowie na ulicy Ryglickiej. Samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu, przewrócił się na bok i ostatecznie zatrzymał się na betonowej barierze, która uchroniła go przed upadkiem z kilkumetrowej wysokości. Samochodem podróżowały dwie osoby – kobieta z dzieckiem. Wydostały się one z pojazdu z pomocą osób, które przejeżdżały w tamtym czasie ulicą Ryglicką. Gdy strażacy przybyli na miejsce, osoby te znajdowały się już pod opieką ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kobieta i dziecko zostały zabrane do szpitala. W działaniach brali udział strażacy z OSP KSRG Tuchów oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), których zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcie pojazdu z drogi oraz uprzątnięcie jego fragmentów i naniesionej na jezdnię ziemi. W czasie blisko dwugodzinnych działań droga była całkowicie nieprzejezdna. Przyczyny zdarzenia bada Policja.

O tym zdarzeniu informowaliśmy w zakładce #ALARMOWOhttp://pogorze24.pl/wypadek-w-tuchowie-sa-poszkodowani/148563/

Źródło: OSP KSRG Ciężkowice, OSP KSRG Gromnik, OSP KSRG Zborowice, OSP KSRG Tuchów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl