Nocny pożar stodoły w Jastrzębi

02 grudnia 2020    
Publikacja: 112

Około godziny 1.40 dzisiejszej nocy (2 grudnia 2020 roku) rozpoczęło się alarmowanie jednostek OSP z terenu Gminy Ciężkowice. Powodem alarmu był pożar stodoły w Jastrzębi. Do działań zadysponowane zostały także zastępy z PSP Tarnów. W momencie, kiedy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Ciężkowice, budynek niemal w całości był objęty płomieniami. W pierwszej fazie działań podane zostały 2 prądy wody – jeden w obronie sąsiedniego budynku, drugi w natarciu na palący się budynek. W sumie zbudowane zostały 4 linie gaśnicze. Woda do gaszenia pożaru czerpana była ze strumyka usytuowanego przy posesji, na której wybuchł pożar. Po opanowaniu i ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji budynku.

W działaniach brały udział 2 zastępy OSP KSRG Ciężkowice, OSP Jastrzębia, OSP KSRG Zborowice, OSP Kipszna, OSP Falkowa, 2 zastępy PSP Tarnów. Na miejscu zdarzenia obecny był także patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne. W działaniach brała udział także koparka.

Straty spowodowane pożarem są duże. Spłonęła stodoła wraz ze znajdującym się w środku sprzętem rolniczym, drewnem oraz innym wyposażeniem.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl