Obywatelska postawa – w Łużnej mieszkańcy ujęli nietrzeźwego kierowcę

31 października 2016    
Publikacja: Piotr Rutka

POLICJA-P24Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy. 32 – letni mieszkaniec gm. Łużna kierujący pojazdem marki VW Golf w Łużnej stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jadąc całą szerokością jezdni. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (26.10.2016 r.) około godziny 18:30 w miejscowości Łużna. Oficer dyżurny gorlickiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce skierowano patrol policyjny, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jak się okazało, kilkanaście minut wcześniej 23-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego podróżująca ze swoim synem zauważyła stojący na przejściu dla pieszych samochód VW Golf. Jego kierowca zachowywał się dziwnie: włączał wycieraczki – mimo, że nie padało, wykonywał liczne nieskoordynowane ruchy. W pewnym momencie samochód gwałtownie ruszył, a następnie jechał „wężykiem”, całą szerokością drogi. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca VW zjechał na parking przy pobliskim sklepie. Kobieta cały czas jechała za VW Golfem, a kiedy samochód zatrzymał się, natychmiast zadzwoniła po pomoc do mieszkającego w pobliżu jej ojca. Ten niezwłocznie powiadomił Policję, a sam ujął i przekazał policjantom agresywnego kierowcę.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,54 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Łużnej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Na szczególne słowa uznania zasługuje zarówno postawa młodej kobiety, jak i jej ojca, którzy bez chwili wahania podjęli działania wobec pijanego kierowcy. Dzięki ich odwadze i poczuciu odpowiedzialności z pewnością udało się zapobiec tragedii na drodze.

Źródło: KPP Gorlice

REKLAMA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl